Ana SayfaGüncelTikTok, önemli bir barajı daha geride bıraktı!

TikTok, önemli bir barajı daha geride bıraktı!

Evde kaldığımız şu günlerde vakit geçirmek için yöneldiğimiz platformlardan biri de şüphesiz TikTok. TikTok, daha yeni hayatımıza girmeye başlayan platformlardan birisi olmasına rağmen önemli derecede talep artışı görüyor. Uygulama bugün bir indirme rekoru daha kırdı!

TikTok

Bu durumun kaynağı ise Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarının Hindistan, Brezilya, Pakistan gibi yeni yeni gelişmeye başlayan ülkelerde pek rağbet görmemesi. TikTok, son dönemlerde bu ülkelerde önemli bir başarı yakaladı ve rakiplerine açık ara fark attı.

Artık birçok insanın TikTok kullandığını biliyoruz. En kötü ihtimalde bile çevremizdeki bir kişide bile olsa bu uygulamanın yüklü olduğunu görmüşüzdür. Fakat şirket bunu bir başarı olarak görmüyor ve istatistiklere ihtiyaç duyuyor. Bir araştırma şirketi olan  SensorTower’ın istatistikleri,  TikTok’un oldukça şaşırtıcı bir indirme oranının olduğunu ortaya koyuyor. Apple’ın uygulama mağazası olan App Store ve Android cihazların uygulama mağazası olan Google Play Store‘dan alınan verilere göre TikTok toplam indirme sayısında 2 Milyar‘ı geçmiş durumda.

TikTok

Çin’deki indirme sayıları dahil değil

TikTok’un bu kadar hızlı yükselişine şaşırmış olabilirsiniz. Fakat daha şaşırtıcı olan bir şey varsa bu uygulamanın indirme sayılarına yapılan istatistiklere Çin üzerinde faaliyet gösteren uygulama mağazalarının eklenmemiş olması. TikTok uygulamasının anavatanı Çin’deki indirme oranlarını da hesaba katarsak uygulamanın ne kadar fazla kullanıcısı olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Uygulama sadece 3 ayda Google Play ve App Store üzerinden 315 milyondan fazla indirme aldı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir