Ana SayfaGüncelTikTok üzerinden alışveriş dönemi resmen başlıyor!

TikTok üzerinden alışveriş dönemi resmen başlıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Şirket, son zamanın revaçta olan özelliklerinden biri olan e-Ticaret konusunda önemli bir yenilik yapıyor. Yapılan son yenilikle birlikte artık uygulama içinden alışveriş yapılabilecek.

tiktok alışveriş

TikTok üzerinden alışveriş yapma dönemi başlıyor!

TikTok ve Shopify işbirliği ile geliştirilen alışveriş özelliği sayesinde işletme hesabına sahip kullanıcılar profillerine ürün ekleyip satış yapabilecek. Şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık‘ta pilot uygulama durumunda olan bu özellik önümüzdeki günlerde Kanada’da da kullanıma sunulacak. Önümüzdeki haftalarda ise yavaş yavaş tüm ülkelerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Hali hazırda marketi bulunan kullanıcılar direkt aktarabilecek 

Ayrıca Shopify, şu anda hali hazırda kendi platformunda marketi bulunan kullanıcıların TikTok profillerine aktarmalarına izin verecek. Ödeme gibi tüm işlemlerin yine Shopify platformu üzerinden yapılacağını da hatırlatalım.

Alışveriş özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor

TikTok uygulamasını sevenler için harika bir özellik olan alışveriş özelliğinin ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir