Ana SayfaGüncelTikTok, video sürelerini uzatma kararı aldı!

TikTok, video sürelerini uzatma kararı aldı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi şüphesiz TikTok. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, bazı bölgelerde kullanıcıların on dakikaya kadar videolar yüklemesine izin vermeye başladı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/TikTok-kullanicilarini-Hikayeleri-izlemeye-zorluyor-3.jpg

Kullanıcıların içeriklerini 60 saniyeye sığdırmasına gerek kalmayacak

TikTok, şu anda kullanıcılarının sadece 60 saniyeye kadar video yüklemesine izin veriyor. Bu 60 saniyelik süre, kullanıcılarının maharetlerini gösterebilmesi için veya anlatacakları bir hikayenin tamamını paylaşabilmeleri için zaman zaman yeterli olamayabiliyor. Bu sorunu neredeyse tamamen ortadan kaldırmak adına video süreleri artık 10 dakikaya kadar çıkarılabilecek.

10 dakikaya kadar video yüklemeye izin verilecek

Artık TikTok, kullanıcıların 10 dakikaya kadar video yüklemesine izin verecek. Yeni süre, özellikle öğretici ve hikaye tarzlarındaki içerikler için kesinlikle faydalı olacak. Ayrıca süre sıkıntısı çok düşük seviyeye ineceğinden dolayı kullanıcıların video süreleri hakkında sitem etmelerini daha az göreceğiz.

Özellik şu anda bazı bölgelerde az sayıda kullanıcı ile test ediliyor. Yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir