Ana SayfaGüncelTikTok, videolar için "konum etiketleme" üzerine çalışıyor

TikTok, videolar için “konum etiketleme” üzerine çalışıyor

Bir sosyal medya endüstrisi yorumcusu ve danışmanı olan Matt Navarra. Kısa bir süre önce TikTok ‘un kullanıcıların videolarının konumunu etiketleme’sini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Yapım aşamasında olan özelliğe ilişkin haberler Navarra’nın resmi Twitter hesabından tweetlendi.

Paylaştığı ekran görüntüsüne göre, videoyu platformda yayınlamadan önce konum etiketleme seçeneği kullanılabilecek. Bununla birlikte, seçeneğin videonun gönderildiği veya videonun çekildiği konuma uygulanıp uygulanmayacağı hala belirsiz bir konu olarak görünüyor.

Başka bir yorumcu da aynı görüşü paylaştı ve özelliğin zaten yerelleştirilmiş algoritmayı büyük ölçüde etkileyeceğini söyledi.

TikTok

TikTok, kullanıcıların diğer TikToker’lar ile birlikte 15 saniyelik videolar çekmelerine düzenlemelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyan kısa bir video paylaşım uygulaması olarak yer alıyor. Dünya çapında 800 milyon aktif kullanıcısı ile en hızlı büyüyen uygulamalar arasında yer alıyor. Hem android hem de iOS‘ta kullanılabilir olan ve kullanıcı tabanına çekici filtreler ve özellikler ile kullanımda olan TikTok günlük binlerce yeni kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir