Ana SayfaGüncelTikTok, zararlı videoları azaltmayı hedefleyen yeni algoritmasını tanıttı

TikTok, zararlı videoları azaltmayı hedefleyen yeni algoritmasını tanıttı

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Şirket, son zamanlarda kullanıcı güvenliğini artıracak bir çok şey yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcıları zararlı içeriklerden korumak için yeni bir algoritma devreye alındı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-gonderileri-okullari-kapattirdi.jpg

Sosyal medya devleri, zararlı insan ve içerikler ile uzun zamandır mücadele ediyor

Sosyal medya devlerinin baş etmekte güçlük çektiği konulardan biri şüphesiz zararlı insanlar. Meta ve büyük sosyal medya devleri bu konularda önemli adımlar atmasına rağmen bu sorun günümüzde henüz çözülemedi ve çözülebilecek gibi de gözükmüyor. Bu mücadeleye son adımı ise TikTok attı. Şirket, yılın son günlerinde yeni algoritmasını devreye aldı.

Videolar, kullanıcıların karşısına çıkmadan önce süzgeçten geçirilecek

Yeni algoritma sayesinde TikTok, keşfette çıkan videoları önce bir süzgeçten geçirecek ve kullanıcıların karşısına zararlı içeriklerden arındırılmış videolar çıkacak. Bu sayede kullanıcıların zararlı içerikler ile kaşılaşma ihtimali bir hayli düşmüş olacak. Şirket, bu algoritmanın testlerden başarı ile geçtiğini ve önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

Peki siz TikTok tarafından geliştirilen bu algoritma hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir