Ana SayfaGüncelTwitter, Fleets'in yayılımını teknik sorunlardan dolayı yavaşlatıyor!

Twitter, Fleets’in yayılımını teknik sorunlardan dolayı yavaşlatıyor!

Hikayeler hemen hemen her uygulamada farklı isimlerle bulunabilen bir özellik. Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat hatta LinkedIn’de bile olan bu özellik Twitter tarafında da ‘Fleets’ adıyla uzun zamandır test ediliyordu. Uzun zamandır test edilen ve test aşamasında bazı ülkelerde kullanıma sunulan özelliğin Türkiye zamanı ile 17 Kasım akşamında tüm dünyada ve tüm hesaplarda kullanıma sunulması bekleniyordu.

twitter

Twitter tarafında büyük bir teknik sorun oluştu

Türkiye zamanı ile 17 Kasım akşamı bu özelliği sabırsızlıkla bekleyen kullanıcıların çoğu bu özelliğe kavuşamadı. Kavuşan kullanıcılar ise bu özelliği kullanırken uygulamanın sürekli çöktüğünü bildirdi. Bunun nedeni ise Twitter tarafında oluşan büyük bir teknik sorun. O akşamdan beri özelliği bekleyen kullanıcılar ve uygulaması çöken kullanıcılar; özelliğin neden çoğu kişiye gelmediğini, gelenlerde de neden çöktüğünü sürekli Twitter’a soruyordu.

Twitter tarafından açıklama geldi

Bu gece şirket, bu konu hakkında Destek hesabı olan @TwitterSupport hesabından bir açıklama yaptı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada:

”Bazı performans ve kararlılık sorunlarını gidermek için Fleets’in yayılımını yavaşlatıyoruz. Henüz bu özelliğe sahip değilseniz, birkaç gün daha bekleyebilirsiniz.

Bu kadar çok insanın Fleets’i kullanmasını seviyoruz ve herkes için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Bu özellik uzun zamandan beri heyecanla beklenen bir özellikti. Dünya üzerinde kullanıma sunulduğu gün özellikte teknik sorun yaşanması uzun zamandır bekleyen kullanıcıları üzdü. Ancak Twitter, bu özelliği birkaç gün içerisinde sorunsuz bir hale getireceğini sonrasında da diğer kullanıcıların kullanıma sunacağını söylüyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir