Ana SayfaGüncelTwitter, ilk çeyrekte kullanıcı sayısı ve gelirini artırdı

Twitter, ilk çeyrekte kullanıcı sayısı ve gelirini artırdı

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Platform, her geçen gün ciddi oranda kullanıcı kazanıyor ve büyümeye yüksek bir ivmeyle devam ediyor. Şirket bugün, 2022 yılı ilk çeyreğe ait kullanım ve gelir raporlarını açıkladı. İşte o raporun detayları

twitter

Twitter gelirlerinde önemli artış yaşandı

Twitter tarafından açıklanan rapora göre şirket, geçen yılın aynı dönemine göre gelirini yüzde 16 artışla 1,03 Milyar Amerikan Doları seviyesinden 1,20 Milyar Amerikan Doları seviyesine çıkarttı. Platformun reklam geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artışla 898,8 Milyon Amerikan Doları seviyesinden 1,1 Milyar Amerikan Doları seviyesine çıktı.

Twitter, yılın ilk çeyreğinde net 513 Milyon Amerikan Doları kâr ettiğini açıkladı. Bu kâr, 2021 yılının ilk çeyreğinde 68 Milyon Amerikan Doları olarak açıklanmıştı.

Ortalama günlük kullanıcı sayısı 229 Milyon oldu

Ortalama aktif kullanıcı sayısında da büyük bir artış yaşandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre aktif kullanıcı sayısında yüzde 16 oranında bir artış yaşayan şirket bugün itibariyle günlük ortalama 229 milyon kullanıcıya hizmet sunuyor.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir