Ana SayfaGüncelTwitter, istenmeyen içeriklerden korunmak amacıyla geliştirilen yeni bir özelliği test etmeye başladı!

Twitter, istenmeyen içeriklerden korunmak amacıyla geliştirilen yeni bir özelliği test etmeye başladı!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcılarının kötü içeriklerden korunabilmesi amacıyla yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün test edilmeye başlanan bir özellik de yine bu yönde.

twitter

Kendilerini ”ateş altında” bulan kullanıcılar hesaplarını donduruyor, ya da kapatıyordu

Son yıllardaki toplumsal olaylar, Twitter gündemininin sürekli karışmasına yol açtı. Platformda her kesimden insan bulunduğu için insanlar kendilerini bir anda ”ateş altında” bulabiliyor. Bu yüzden insanlar, bir süre hesaplarını dondurmak veya tamamen kapatmak zorunda kalıyorlar. Bu soruna çözüm bulmak isteyen Twitter, bu zamana kadar bu konuda iki önemli yenilik yapmıştı.

Bu konuda bu zamana kadar iki önemli yenilik yapıldı

Bu yeniliklerden ilki, kişisel olarak rahatsız edici olan kelimeler ve ifadelerin yalnızca kullanıcıların haber akışlarından sansürlenmesiyle ilgiliydi. İkinci güncelleme, kullanıcıların tweetlerine kimlerin yanıt verebileceğini belirlemesini sağlıyordu. Bugün itibariyle test edilmeye başlanan üçüncü özellik ile birlikte artık kullanıcılar kendilerinden bahsedilen bir içerikten unmention olabilecekler.

twitter

Şu anda sadece test aşamasında olan özellik için kullanıcılar şimdiden Twitter’a övgü dolu sözler yağdırmaya başladı. Kullanıcıları zararlı ifadelerden korumak için yapılan tüm yenilikler gibi bu da Twitter ‘ın kullanıcılarının zararlı içeriklerinden korumaya ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Özellik şu an test aşamasında ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Yeni gelişmelerden hızlıca haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir