Ana SayfaGüncelTwitter, kullanıcıların birbirlerine Bitcoin göndermesine izin verecek!

Twitter, kullanıcıların birbirlerine Bitcoin göndermesine izin verecek!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalara devam ediyor. Bugün, kullanıcıların platform içerisinden birbirlerine Bitcoin gönderip alabilmesini sağlayan yeni bir özellik test edilmeye başlandı.

twitterdan büyük temizlik

Para transferleri Bitcoin üzerinden yapılacak

Son zamanlarda adını çokça duyduğumuz şeylerden biri de kripto para dünyasının kralı Bitcoin. Bitcoin, son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlandı ve bu kullanım sosyal medya platformlarında da kendini göstermeye başladı. Twitter, geçtiğimiz aylarda kullanıcıların birbirlerine platform içerisinden para göndermesine izin vereceğini açıklamıştı. Bu özellik hakkında ortaya yeni çıkan videoda, bu gönderimin Bitcoin üzerinden olacağı görülüyor.

twitter bağış bitcoin

Kripto para kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor

Twitter, değişikliği platformdaki içerik oluşturucuları desteklemeye yönelik son çalışmalarının bir parçası olarak görüyor. Twitter’dan Esther Crawford, gazetecilerle yaptığı röportajda: “Herkesin ödeme alma yollarına kolayca erişmesini istiyoruz. “Daha fazla insanı para dolaşımına katılmaya teşvik eden ve insanların sınırların ötesine mümkün olduğunca az komisyon ile para göndermelerine yardımcı olan kripto para birimleri, çok önemli bir yere sahip.” açıklamalarında bulundu.

Bugün itibariyle iOS platformunda kullanıma sunuldu

Aynı zamanda kripto paranın en büyük savunucularından biri olan Jack Dorsey, şu anda Twitter ‘ın sahibi. Bu durum, platforma özellikle kripto para ile ilgili yeniliklerin daha sık gelmesini sağlayacak gibi duruyor. Özellik bugün itibariyle iOS platformunda kullanıma sunuldu. Önümüzdeki hafta içerisinde de Android platformunda kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir