Ana SayfaGüncelTwitter, Kullanıcıların İstenmeyen Konuşmalardan Kurtulmasına İzin Veren 'Bahsetmeme' Seçeneğini Sunuyor

Twitter, Kullanıcıların İstenmeyen Konuşmalardan Kurtulmasına İzin Veren ‘Bahsetmeme’ Seçeneğini Sunuyor

Artık herhangi bir amaca hizmet ettiğini düşündüğünüz bir Twitter sohbetinden ayrılmanın kolay bir alternatifini arıyorsanız, bu sizin şanslı gününüz olabilir.

Twitter kısa süre önce platformunda, kullanıcıların toksik hale geldiğini veya devam etmenin anlamsız olduğunu düşündükleri herhangi bir konuşmadan kurtulabilecekleri yeni bir ‘ bahsetmeme ‘ özelliği başlattı.

Ayrılma özelliği yalnızca bir kullanıcının belirli bir tweet’teki etiketini kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda sohbetle ilgili her türlü bildirim uyarısını devre dışı bırakırken başkalarının aynı kullanıcıyı gelecekte etiketlemesini de engeller.

Haber, Pazartesi günü şirket tarafından, yeni tanıtılan ‘bahsetmeme’ işlevinin, kullanıcıların basit bir veya iki tıklamayla çıkmasına izin vererek çalıştığını iddia ederek duyuruldu. Bu şekilde, belirli bir iş parçacığında herhangi birini engelleme zahmetinden geçmeleri gerekmediğinden, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlar.

Kullanıcılar, yeni güncellenen özelliği sosyal medya hesaplarından ihtiyaç anında yararlanabilecekleri bir çıkarma düğmesi olarak görebilirler. Bildirimler sekmesinde yanıtınızın sağ tarafındaki düğmeye basmanız yeterlidir. Ardından, bu sohbetten ayrıl’a basın.

Bu yapıldıktan sonra, sistem değişikliği otomatik olarak etiketi kaldırma seçeneği olarak görecek ve kullanıcıların adı kalırken, tweet veya yanıtlarda etiketlenmeyecekler.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir