Ana SayfaGüncelTwitter, NFT'leri profil fotoğraflarına getiriyor

Twitter, NFT’leri profil fotoğraflarına getiriyor

Twitter, takas edilemeyen token (NFT) sahiplerinin platformda kendilerini tanımlamalarına yardımcı olmak için yeni bir özellik başlattı. Bu özelliği kullanabilmek için ise Twitter Blue aboneliğinin yanı sıra iOS cihaza sahip olmanı gerekir. Bu şartları karşılayan kişiler özelliği de kullanabiliyor.

Twitter pek çok kripto cüzdanını destekliyor

Sosyal medya platformu, artık NFT sahiplerinin dijital eşyalarını, diğer kullanıcılara sunulan standart çerçevelerden ayıran altıgen şekilli profil resimleriyle sergilemelerine izin veriyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-NFTleri-profil-fotograflarina-getiriyor-2.jpg

Aynı zamanda NFT sahipleri, kripto cüzdanlarını Twitter hesaplarına bağlayabilir. Bunlar arasında Coinbase, Argent, Wallet, Ledger Live, Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet yer alıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Twitter-NFTleri-profil-fotograflarina-getiriyor.jpg

Perşembe günü Twitter, Twitter Blue kullanıcılarının altıgen resim çerçevesinin kilidini nasıl açabileceğini açıklayan bir videoyla NFT onaylı hizmeti duyurdu. Altıgen bir NFT resmine tıklarsanız, NFT’yi benzersiz kılan şeyin ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Twitter bir doğrulama katmanı ekliyor

Twitter’ın sunmuş olduğu yeni hizmet, NFT sahiplerine ek bir doğrulama katmanı sağlıyor. Ancak yine de Twitter’da NFT profilini esneten birinin aslında gerçek sahibi olup olmadığını bilme konusundaki sorunu da tam olarak çözmüyor. Ancak bu durum, Twitter tarafından çözülmesi imkansız bir sorun olarak görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir