Ana SayfaGüncelTwitter, Profil Başlıklarından Doğum Günlerini, Konumları ve Katılma Tarihlerini Kaldırıyor

Twitter, Profil Başlıklarından Doğum Günlerini, Konumları ve Katılma Tarihlerini Kaldırıyor

Bir uygulama araştırmacısı  olan Nima Owji’nin tespit ettiği gibi Twitter, platform genelinde profil başlıklarından konum, doğum günü ve katılım tarihi bilgilerini kaldırıyor.

Platforma oldukça sıradan bir güncellemede Twitter, yukarıda belirtilen üç nokta gibi bilgilerin bir profildeki Hakkında bölümüne daha iyi havale edilmesine karar veriyor ve geriye dönük olarak bu bölüme biraz sebep veriyor. varolmaya. Sonra tekrar, birinin doğum günü gibi bilgilerin, şu anda olduğu gibi, birinin profilinin önünde, kolay erişilebilir bir alanda sergilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Facebook, doğum günlerini topluluk profillerinin önünden kaldırmaya ve Hakkında bölümüne göndermeye karar verdiğinde, o özel günleri ve tüm bunları takip etmek birdenbire çok daha sinir bozucu hale geldi. Ayrıca Facebook, kullanıcılara bildirimler göndererek ve herkesin tek bir uzun liste üzerinden onları takip etmesine izin vererek doğum günlerini herkes için kolaylaştırıyor.

Yer ve katılım tarihi konusunda söylenecek çok fazla bir şey yok, değil mi? Konumlar, çevrimiçi taciz ve benzeri amaçlarla kolayca istismar edilebilir, bu nedenle birinin yaşadığı şehir ve/veya ülkeden başka bir şey belirtmesi söz konusu değildir. Bu, topluluğun da peşinde olduğu birinci sınıf öncelikli bilgi değil, bu yüzden onu başka bir yere taşımak muhtemelen bir omuz silkmeden başka bir şeyle karşılanmayacaktır. Katılma tarihleri ​​de aynı şekilde işe yaramaz ve en iyi ihtimalle sahte hesaplar ile gerçek hesaplar arasında ayrım yapmak için kullanılır (birincisi genellikle ikincisinden çok daha sonra yapılır).

Şimdilik profil başlığında kalmaya devam edecek bilgiler, bir hesabın biyografisini, iş unvanını ve kişisel bağlantılarını içerir. Zaten doğum günleri dışında en alakalı bilginin bu olduğunu hissediyorum ve belki de kişisel olarak doğum günlerine kafayı takmış olmamın tek nedeni, arkadaşlarıma ve sevdiklerime dilek dilemeyi unuttuğum zamanlar olabilir. İşte Twitter’ın belki de sonsuza kadar arayüzünde yaptığı en sıradan düzenleme. Bu, platformun çok ihtiyaç duyduğu modern alaka düzeyini yeniden kazanmak için ihtiyaç duyduğu gerekli adım mı? İşaretler hayırı gösteriyor ama şaşırmaya hazırım.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir