Ana SayfaGüncelTwitter, sevilen özelliğini Android'e de getiriyor!

Twitter, sevilen özelliğini Android’e de getiriyor!

Twitter, son dönemlerde platforma yeni özellikler kazandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Popüler uygulamalarda bulunan gizli özellikleri keşfetmesiyle bilinen Jane Manchun Wong‘un yaptığı paylaşımlara göre şirket, ilk başta yalnızca iOS cihazlarda kullanıma sunduğu Bitcoin ile bahşiş verme özelliğini Android cihazlara getirmek için çalışıyor.

Platform, geçtiğimiz Temmuz ayında, kullanıcıların paylaşımlarına gelen yorumları beğenmeme durumunda kaldırabilmesi üzerinde çalışıyordu. Başlangıçta test amaçlı sadece iOS cihazlarda kullanıma açılan bu özelliğin zamanla tüm platformlara geleceği açıklandı. Hatta yine Wong‘un bir iddiasına göre şirket, bu özelliği web’e de getirmeyi planlıyor. Dolayısıyla eğer Bitcoin ile bahşiş verme özelliğinin Android‘e gelirse, hiç de şaşırtıcı bir gelişme olmaz.

twitter bitcoin

Bitcoin ile bahşiş gönderme özelliği Android’e ne zaman gelecek?

TwitterMayıs ayında getirmiş olduğu bahşiş kavanozu özelliğiyle birlikte kullanıcıların, içerik üreticilerine bahşiş vermesini sağladı. Başlangıçta yalnızca VenmoPaypal ve Square’s Cash App gibi ödeme araçlarıyla para göndermek mümkündü. Ancak daha sonra Bitcoin ile ödeme yapılmasının da önü açıldı ve Ağustos ayında Lightning Network destekli Bitcoin ödemeleri uygulamanın beta sürümüne eklendi.

Twitter, 23 Eylül’de resmen iOS cihazlar için Bitcoin desteğini duyurdu. Ardından bu hizmeti kademeli bir şekilde tüm cihazların kullanıma açtı. Şirket Bitcoin ile bahşiş özelliğinin yakın zamanda Android kullanıcıları içinde erişilebilir olacağını duyurdu. Ancak kesin bir tarih belirtilmedi.

Platformun getirdiği bu yeni özelliğin arkasındaki teknoloji, kripto parayla ödeme yapılabilmesini sağlayan Strike tarafından destekleniyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazların pazarın yüzde 70‘ine hakim olduğu göz önüne alınırsa bu yeni özellik için, halihazırda tüm işletim sistemleri üzerinde çalışmalarına devam eden bir şirketin seçilmesi isabetli bir karar olmuşa benziyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir