Ana SayfaGüncelTwitter Spaces güncellendi! İşte yeni gelen özellikler!

Twitter Spaces güncellendi! İşte yeni gelen özellikler!

Twitter, sesli sohbet özellikli iletişim uygulaması Clubhouse’a alternatif olarak geliştirdiği Spaces platformunu güncelledi. Mayıs ayında resmi olarak kullanıma açılan özellik, Twitter’ı sıradan metin tabanlı bir sosyal ağ olmaktan çıkararak kullanıcıların birbirleriyle odalarda görüşme gerçekleştirmelerine izin veriyor. Oda oluşturmak isteyenlerden en az 600 takipçi şartı isteniyor.

Twitter

Son yayınlanan güncellemeyle birlikte Spaces platformunun kullanımı iyileşti. Oluşturulan odayı arkadaşlarıyla paylaşmak isteyenlerin işini kolaylaştıran yeni sürüm, kontrollerin yerini de değiştirdi.

Twitter Spaces yeni sürümde neler getiriyor?

Yeni güncellemeyle, sesli sohbet odalarına “tweet oluştur” butonu eklendi. Ekranın sağ alt köşesine konumlandırılan düğme, açılan odanın tek tuşla paylaşılmasına imkan veriyor. Kullanıcılar mevcut görüşmeden ayrılmaksızın Spaces bağlantısını kolaylıkla tweet olarak paylaşabiliyor ve arkadaşlarını davet edebiliyorlar. Bu önceden de mümkündü, ancak birkaç işlemle uğraştırıyordu.

twitter spaces

Twitter yeni sürümle alakalı yaptığı açıklamada, misafir yönetiminin de iyileştirildiğini duyurdu. Artık konuşmacılar ile söz hakkı talebinde bulunanlar birbirlerinden ayrılacaklar. Odayı oluşturan kişi böylece her iki grubu da birbirinden ayırt etmekte zorluk çekmeyecek. Moderatör kontrolleri Spaces’ın üst kısmına taşınarak daha erişilebilir hale getirilirken; bazı hataların da giderildiği belirtildi.

Spaces için geliştirilen yeni özelliklere erişmek için iPhone’unuzdan App Store’a girip Twitter uygulamasını güncellemeniz yeterli. Ek bir şey yapmanıza gerek kalmadan değişiklikler telefonunuzda aktif hale gelecek.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir