Ana SayfaGüncelTwitter, test ettiği bir özelliği platforma getirmekten vazgeçti!

Twitter, test ettiği bir özelliği platforma getirmekten vazgeçti!

Sosyal medya devi Twitter, bir süredir tweetlere verdiğiniz yanıtları tweetin içine girmeden görebilmenizi, ve konuşmalara katılabilmenizi sağlayan bir özelliği test ediyordu. Bu özelliği yakın zamanda yayınlanacağını düşünen kullanıcılar, bugün şirket tarafından yapılan duyuruyu görünce çok şaşırdı. Şirket, bu özelliğin kullanıma sunulmayacağını duyurdu.

twitter

Twitter tarafından yapılan açıklamada,

”Geri bildiriminiz Twitter’ı şekillendiriyor.

Sizlere sorduk ve bu özellikle birlikte konuşmaları okumanın ve bunlara katılmanın daha zor olduğunu, bu yanıt düzeninin iyi olmadığını bize bildirdiniz. Bu yüzden, Twitter’daki sohbetleri iyileştirmenin diğer yolları üzerinde çalışmak için bu formatı kapattık.” ifadeleri kullanıldı.

Özellik 2018 yılından beri test ediliyordu

Twitter tarafından geliştirilen bu özelliğin asıl amacı, kullanıcıların aralarındaki sohbeti diğer kullanıcıların kolayca görüntüleyip sohbete katılmasını, bu sayede insanlar arasındaki etkileşimi arttırmaktı. Ancak test kullanıcıları, bu özelliğin, asıl amacının aksine etkileşime geçmeyi daha çok zorlaştırdığını bildirdi. İlk olarak 2018 yılında şirket çalışanları tarafından test edilmeye başlanan, 2020 yılının Şubat ayından beri de bir kısım kullanıcı ile test edilen bu özelliğin 10 aylık test sürecinin sonunda çok fazla olumsuz geri dönüş olması sebebiyle kullanıma sunulmayacağı bildirildi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir