Ana SayfaGüncelTwitter, tüm videolara altyazı ekliyor!

Twitter, tüm videolara altyazı ekliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, tüm videolara otomatik altyazı ekleyen yeni bir özellik kullanıma sunuluyor!

twitterdan büyük temizlik

Videolara otomatik altyazı ekleniyor

Bugün itibariyle platformda bulunan bütün sesli videolarda, videolara otomatik eklenen bir altyazı göreceksiniz. Bu altyazılar, temelde engelli veya o anda video sesini açamayıp içeriği merak eden kişiler için yararlıdır. Dilerseniz bu özelliği iOS ve Android cihazlarınızda Ayarlar > Erişilebilirlik adımından kapatabilirsiniz. Web sürümündeki kullanıcıların ise sadece videoda yer alan ‘CC’ tuşuna basmaları yeterli olacak.

Şu anda 37 farklı dil destekleniyor

Şu anda 37 farklı dilde bu özelliği sunan Twitter, cihazınızın sistem diline göre otomatik olarak altyazı ekleyecek. Ancak, olumsuz durum şudur ki, platform şu anda altyazı düzenlemeye izin vermiyor. Çünkü hem altyazı araçları hem de çeviri araçları şu anda henüz test aşamasında.

Twitter tarafından erişilebilirlik alanına yapılan bu yenilik, bugün itibariyle kullanıcılara sunuldu. Henüz videolarda altyazı göremiyorsanız uygulamanızı güncellemeyi unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir