Ana SayfaGüncelTwitter, WhatsApp ve LinkedIn İçin Yeni Paylaşım Simgesiyle Diğer Platformlara Genişlemek İstiyor

Twitter, WhatsApp ve LinkedIn İçin Yeni Paylaşım Simgesiyle Diğer Platformlara Genişlemek İstiyor

Twitter, önde gelen farklı sosyal medya platformlarında tweet paylaşımını daha iyi hale getirme misyonunu üstleniyor.

Bu nedenle şirket, tam da bunu yapmayı başaran yeni bir paylaşım düğmesi başlatmayı planlıyor . Şimdilik, LinkedIn ve WhatsApp gibi uygulamalar için ama kim bilir, başkaları için de bir tane görüyor olabiliriz.

Düğme ayrıca platformdaki tweet’ler için özel sunumlar içerecek. Ancak şimdilik bunun Hindistan’daki kullanıcılarla sınırlı olduğunu biliyoruz.

Bilmiyorsanız, WhatsApp düğmesi kesinlikle kalabalık bir zevktir çünkü uygulama ülkedeki kullanıcılar için en popüler platformdur. 487 milyondan fazla kullanıcının çizgisini düşünün.

Ama bekleyin, orada bitmiyor. Twitter, işlev ekranının alt kısmında ortaya çıkan yeni bir paylaş düğmesini test ederek bu girişimi bir adım daha ileri götürebileceğini düşünüyor.

Twitter’dan pek çok Hintli kullanıcı, şimdi etkileşim köşesinde Whatsapp için yeni bir paylaşım simgesinin görünmesine nasıl tanık olduklarından bahsediyor. Artık istediğiniz tweet’i WhatsApp kişi listenizdeki kişilerle kolayca ve hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Özellik şu anda bir buton şeklinde bir işlevsellik olarak çıkmadı ancak yakında pek çok hevesli Twitter tutkunu tarafından bunun nasıl sevileceğini görebiliyoruz. Sonuçta, Whatsapp sohbetinizde tweet’leri düzene sokmak kulağa cazip geliyor.

Twitter, şimdilik Hindistan pazarıyla sınırlı olacak yeni bir deney başlattığını söyledi. Ve bu pazarın onlar için ne kadar önemli olduğunu vurguladılar.

Ülkedeki Android kullanıcılarının çoğunluğu için klasik paylaşım simgesinin WhatsApp ile değiştirildiğini görmek kesinlikle heyecan verici çünkü uygulama artık platformlar arasında paylaşımın memnuniyetle karşılandığını söylüyor. Dolayısıyla bu basit, erişilebilir ve çok bütünsel bir yaklaşımdır.

WhatsApp’ın Hindistan gibi bir ülkede taşıdığı önem kesinlikle çok büyük ve Twitter’ın uyguladığı stratejiyi görmek, Tweet’lerin erişiminin yanı sıra daha iyi etkileşim için bize çok akıllı görünüyor.

Ancak başka bir cephede de Twitter’dan gelen daha fazla güncelleme var. Uygulama, yakın zamanda Instagram’ın Hikayeleri ve Android kullanıcıları için Snapchat gibi uygulamalar arasında tweet paylaşımını etkinleştirdi. Bu, geçmişte yalnızca iOS kullanıcıları için mevcuttu.

Aynı zamanda, özelliğin LinkedIn’e de yayıldığını duyuyoruz. Sonuç olarak, bu, tüm favori uygulamalarınızı tek bir yerde toplamak ve Twitter’ın aldırmayacağı avantajlardan yararlanmak gibidir.

Kullanıcıların farklı uygulamalarda paylaşmalarını sağlamak için yalnızca Twitter’dan ekran görüntüsü almak zorunda kaldığı günler geride kaldı. Şimdi, doğrudan paylaşım seçeneği işleri çok daha basit hale getiriyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi Twitter, kullanıcı verilerini takip etmeye hevesli. Unutmayın, 2015’te uygulama, kaç kişinin uygulamaya giriş yapmadığını, ancak içerikle etkileşime girdiğini öğrendi.

Sonuç olarak, daha fazla paylaşım seçeneği var ve daha fazla kullanıcının tweet’ler aracılığıyla birbirine bağlı kaldığını görmek, daha fazla insanın paylaşım amacıyla aynı anda etkileşimde bulunmasını ve oturum açmasını sağlamak için yeni ve geliştirilmiş bir araç sunduğumuz anlamına geliyor.

Şimdilik, elimizdeki en son güncellemeler bu ama görünüşe göre, bu çok ilginç görünüyor. Unutmayın, Twitter halının altında daha fazla sürpriz saklıyor olabilir ve şimdilik bu deneyin Hindistan’da ne kadar başarılı olduğunu görmemiz gerekecek.

Genel olarak, platformlar arası paylaşım için oluşturulan bir düğme kavramı bize göre kesinlikle akıllıdır. Ne düşünüyorsun?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir