Ana SayfaGüncelWhatsApp Android kullanıcıları yakında 100 kadar medya dosyasını paylaşabilecek

WhatsApp Android kullanıcıları yakında 100 kadar medya dosyasını paylaşabilecek

Meta’nın WhatsApp’ı Android sürümü için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Gelecek sürüm, kullanıcılarının sohbet ederken yüz medya dosyası göndermesini sağlayacak. Beta sürümü bazı beta testçilerine zaten yayınlandı.

Altı yıl önce, 2017’de platform, bir seferde on medya öğesinin paylaşılmasına izin vermekten tek bir girişimde otuz öğeye geçti. Ve şimdi, en son rapora göre, aralık yüz öğeye ulaşmaya hazır.

Wabetainfo tarafından son gönderilerinde yayınlanan bir resme göre, bazı şanslı beta kullanıcıları otuzdan fazla medya öğesi seçebildi. Albümü paylaşırken özelliğin işe yarayacağına inanılıyor. Başlangıçta, düşük aralık nedeniyle, bazen resim veya video paylaşırken, kullanıcı tüm bir albümü göndermek için birden çok kez seçmek zorunda kalacağından yanlışlıkla medyayı yeniden gönderirdi. En son sürümle bu tür hatalar en aza indirilecektir.

Beta sürümü bazı WhatsApp Android beta kullanıcılarına zaten yayınlandı. Bir kullanıcı seçilen kullanıcılar arasında olup olmadığını öğrenmek isterse, otuzdan fazla öğe seçmeyi deneyebilir. Bunu yapabilirlerse, kullanıcı test edenler arasında olacaktır.

Resmi bir tarih verilmediğinden, özelliğin genel kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağını tahmin etmek zor olacaktır. Ancak makalede, platformun beta sürümünü daha fazla kişiye genişleteceğinden bahsedildi. Bu nedenle, özelliğin yakında kullanıma sunulması beklenebilir.

Son zamanlarda, platform onu daha erişilebilir hale getirmek için özellikler üzerinde aktif olarak çalışıyor. WhatsApp kısa süre önce iOS sürümünde yeni bir kısayol tanıttı. Kısayol, kullanıcıların bir grup sohbetinde veya bire bir sohbette başkalarını anında engellemesine olanak tanır. Ve yaklaşan Android sürümü, uygulamayı kullanırken Android kullanıcılarına kullanıcı dostu bir deneyim sağlamayı da amaçlıyor. Buna ek olarak, hem iOS hem de Android sürümleri için güncelleme durumunda iyileştirmeler yapılıyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir