Ana SayfaGüncelWhatsApp, Android'den iOS Cihazlara Veri Aktarma Özelliğini Sunuyor

WhatsApp, Android’den iOS Cihazlara Veri Aktarma Özelliğini Sunuyor

Yıllarca süren istekler ve bolca beklemeden sonra, WhatsApp nihayet bugün Android cihazlardan iOS’a veri aktarma özelliğini kullanıma sundu.

Lansman, kesinlikle yönetim kurulundaki birçok kullanıcının dört gözle beklediği bir şeydi, şirketin gerçekten uzun zamandır aldığı en çok aranan taleplerden biri olduğunu söylemeye gerek yok.

Uygulama daha önce beta sürümünde seçili kullanıcılar için girişimi başlatmış olsa da, bugün lansman kitleler için olduğu için tüm kullanıcılar bunu kutlayabilir.


Bu aktarım, profil resimlerinin, sohbet geçmişlerinin, medya dosyalarının, farklı ayarların ve grup sohbetlerinin yanı sıra tüm kullanıcıların hesap verilerinin taşınmasına izin verecektir. Başka bir deyişle, her şey eski Android’inizden yeni iOS cihazınıza aktarılır.

Pek çok kullanıcı tarafından sıkça sorulan bir soru, aktarımın tam olarak nasıl gerçekleştiği ve geçiş sürecinin nasıl başlatılabileceğidir.

WhatsApp’a göre, kullanıcıların her şeyden önce 5.0 sürümü veya üzeri bir Android cihazına sahip olmaları gerekiyor. Aynı zamanda, WhatsApp’ın en son sürümünün de yüklenmesi gerekiyor.

Ayrıca, kullanıcıların yeni bir iPhone cihazına ihtiyacı olacak. Aksi takdirde, aktarımın gerçekleşmesini sağlayan fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğine sahip iOS akıllı telefonlar. Sorunsuz çalışması için uygulamanın Android telefona yüklendiğinden emin olun.

Son olarak, yeni akıllı telefonda sorunsuz bir geçiş için lütfen bağlı olduğunuzdan ve aynı Wi-Fi bağlantısına, telefon numarasına ve güç kaynağına sahip olduğunuzdan emin olun.

Tahmin edebileceğiniz gibi, kullanıcıların WhatsApp’ın web sayfasındaki SSS’den bakabilecekleri birkaç adım daha var. Ancak özetlenen bu adımları izlerseniz, kısa sürede harika bir geçiş yolunda ilerleyeceğinizden eminiz.

Ayrıca şirket, aktarılan tüm verilerin güvenli olduğunu ve WhatsApp tarafından da görülmeyeceğini vaat ediyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir