Ana SayfaGüncelWhatsApp, artık yüksek çözünürlüklü medya gönderimine izin veriyor!

WhatsApp, artık yüksek çözünürlüklü medya gönderimine izin veriyor!

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasına bazı yeni özellikler ve iyileştirmeler getiren Android için 2.23.2.11 adlı yeni bir beta sürümünü piyasaya sürdü.

İşte bu son güncellemedeki yeniliklere daha yakından bir bakış. Ancak devam etmeden önce, mesajlaşma devlerinin platformuna eklediği bazı yeni güncellemeler. Son sürümdeki en dikkat çekici yeni özelliklerden biri, aynı anda birden fazla sohbeti sabitleme yeteneğidir. Bu, kullanıcıların artık en önemli konuşmalarını sohbet listesinin en üstünde tutabilecekleri ve onları kolayca erişilebilir hale getirebilecekleri anlamına gelir. Birden fazla sohbeti sabitlemek için, kullanıcıların sabitlemek istedikleri sohbetleri seçmeleri ve ardından pin simgesine dokunmaları yeterlidir. Son zamanlarda yapılan bir diğer özellik, videoları göndermeden önce sessize alma yeteneğidir. Bu, videoları arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşmak isteyenler, ancak sesin otomatik olarak çalmasını istemeyenler için kullanışlı bir özelliktir. Bir videoyu sessize almak için, kullanıcıların videoyu göndermeden önce mikrofon simgesine dokunmaları yeterlidir.

Şimdi Android 2.23.2.11 için WhatsApp beta sürümüne geçen yeni özellik, bu sürümde WBI, göndermeden önce fotoğrafların kalitesini artırma yeteneğini tespit etti. Güncelleme artık fotoğrafları göndermeden önce boyutlarını ayarlama seçeneği içeriyor ve bu da kullanıcıların yavaş internet bağlantılarında bile yüksek kaliteli fotoğraflar göndermesine olanak tanıyacak. Bu özellik özellikle çok sayıda fotoğraf gönderen ve veri kullanımından tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için kullanışlıdır.

Bu özelliğe “fotoğraf kalitesi” denir, kullanıcıların fotoğraf gönderirken farklı kalite seviyeleri arasında seçim yapmalarını sağlar.

Yeni fotoğraf kalitesi özelliği, bir kullanıcının cihazı için en iyi fotoğraf kalitesini seçmek için yeni bir seçenek de getiriyor. Bu, uygulamanın fotoğraf kalitesini cihaz için mümkün olan en iyi seviyeye otomatik olarak ayarlayacağı anlamına gelir, böylece kullanıcıların ayarları kendileri ayarlama konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz. Bu özellik, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraflar gönderip almasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Yukarıda belirtilen özelliklerin değişebileceğini veya genel sürüme yayınlanamayabileceğini belirtmekte fayda var.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir