Ana SayfaGüncelWhatsApp, dosya gönderme boyutunu artırdı!

WhatsApp, dosya gönderme boyutunu artırdı!

Dünya çapında en yaygın kullanılan uygulamalardan bazılarına gelince, Whatsapp en iyiler arasında yer alıyor. Ancak bu, uygulamanın adil sınırlama payı olmadan geldiği anlamına gelmez.

whatsapp

Kullanıcılar, platformunda gönderilen dosya boyutu açısından WhatsApp’ın nasıl sınırlı olduğuna oldukça aşinadır.

Uzmanlar bunun fotoğrafları etkilemediği konusunda hemfikir olsalar da, konu videolar ve büyük belgeler olduğunda reddedilebilir.

Ancak uygulama, 2 GB’a kadar olan dosyaların gönderilmesine izin veren yeni bir özelliği içeren bir test aşamasında göründüğü için değişiklik umudu var. WABetaInfo’dany eni bir rapor WhatsApp, değişikliğin uygulanıp uygulanamayacağını görmek için şu anda Arjantin’de denemelerin yürütüldüğü test aşamasında olduğunu doğruladı.

Bu özelliklerin test edildiği birkaç şanslı kullanıcıya göre, bir kısmı onları dosya boyutlarının 2 GB’a kadar artırıldığı konusunda bilgilendiren metinler keşfettiklerini iddia ediyor.

Bu değişiklikten önce, belgeler için sınır 100 MB idi, ancak uygulamanın daha büyük dosya boyutlarının bu uygulamasını ciddi olarak düşünüp düşünmediğini yalnızca zaman söyleyebilir.

Geçmişte, WhatsApp görüntüleri sıkıştırmak için incelendi, ancak bu yeni özelliğin devreye girmesiyle, birçoğu daha az sıkıştırılmış, kaliteli, geliştirilmiş resimler göndermeyi umuyor. Benzer şekilde, alternatif yöntemlere veya uygulamalara başvurmak yerine daha büyük videolara merhaba demek anlamına da geliyor.

Uygulamanın konuşmalarla dosya paylaşma yetenekleri, 2017 yılından bu yana en önemli özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Ancak buna rağmen, o zamandan bugüne standart 100 MB sınırlamasını henüz değiştirmedi.

Teknoloji uzmanları, bu yeni değişikliğin geçici ve yerel bir testle sınırlı olup olmadığından veya daha büyük bir sunumun başlangıcı olup olmadığından pek emin değil. Ancak platformun geçmiş kayıtları, gelişmiş özelliklerin denemelerini bu şekilde nasıl gerçekleştirme eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Bu nedenle, kullanıcıların yakın gelecekte bu değişikliği herkes için bir norm olarak kabul etmesi için çok iyi bir şans var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir