Ana SayfaGüncelWhatsapp, en yeni güncellemesiyle önceden var olan özelliklerini geliştiriyor

Whatsapp, en yeni güncellemesiyle önceden var olan özelliklerini geliştiriyor

WBI , Whatsapp şimdi çevrimiçi durum ve kamera özelliği de dahil olmak üzere önceden var olan özelliklerin iki yeni sürümünü başlatmak için çalışıyor .

Whatsapp, kameranın topluluk sekmesinden daha erişilebilir bir yere yerleştirilmesini değiştirdi. Bu yeni özellik ancak yakın zamanda ortaya çıktı ve yalnızca Beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Hala geliştirme aşamasında olduğundan tüm kullanıcıları için ne zaman çıkacağını bilmiyoruz ancak bir sonraki güncellemenin bir parçası olacağına inanıyoruz.

Uygulama, kamera düğmesi ayarlarında da büyük bir değişikliğe sahip olacak. Kullanıcılar artık fotoğraflar ve videolar için ayrı düğmelere sahip olacak. Mevcut sürümde, kullanıcıların video kaydetmek için basılı tutmaları gereken tek bir düğme var. Ancak yeni güncellemede kullanıcıların sol tarafında video butonu, sağ tarafında ise fotoğraf butonu olacak.

Bununla birlikte Whatsapp, şu ana kadar binlerce Whatsapp’ı rahatsız eden hatayı nihayet düzeltiyor. Hiç bir sohbette gezinip bunun yerine çok eski bir sohbete denk geldiniz mi? Bu binlerce kullanıcının başına geliyordu ve şikayetlerden bağımsız olarak Whatsapp sorunu çözmüyordu. Ancak son güncellemesinin duyurulmasıyla birlikte Whatsapp da bu sorunu çözme sözü verdi.

Whatsapp ayrıca en sevdiğimiz özelliğe, sizi çevrimiçi olarak kimlerin görebileceğini kontrol etme yeteneğine de zaman veriyor. Bu özellik bazı Beta kullanıcıları için zaten mevcuttu, ancak Whatsapp şimdi bunu daha da fazla kullanıcıya sunuyor. İnşallah en kısa zamanda bize de ulaşır!

Özellik tuhaf bir şekilde çalışıyor. Whatsapp, kullanıcılara son görülmelerini kimlerin görebileceğini seçme seçenekleri sunar. Bu, seçilen kişiler dışındaki herkesi, hiç kimseyi, kişileri ve tüm kişileri içerir. Çevrimiçi olarak kimlerin gösterileceğini seçmeye yönelik yeni seçenek de aynı şekilde çalışır. Size hiç kimse ve en son görülenle aynı arasında seçim yapma seçeneği sunar.

Bu özellikle kutsanmış şanslı kişilerden biri olup olmadığınızı kontrol etmek için bu durumda gizlilik ayarlarınızı kontrol edin! Eğer bulamazsanız maalesef bir sonraki güncellemeyi beklemeniz gerekecek.

Whatsapp’ın bu seferki güncellemelerinden gerçekten çok memnunuz ve benzerlerini de en kısa zamanda görmeyi umuyoruz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir