Ana SayfaGüncelWhatsApp, iOS bildirimlerini yararlı hale getiriyor

WhatsApp, iOS bildirimlerini yararlı hale getiriyor

Meta’ya ait popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni yılı karşılamak için yılın ilk güncellemesini sunuyor. Düzenli bir şekilde çıkarmış olduğu yenilikleri ilk olarak Beta kullanıcılarına sunan platform, iOS kullanıcıları için de bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp artık bildirimlerde profil fotoğrafını gösterecek

WhatsApp, iOS kullanıcıları için mesaj bildirimlerinde küçük ama önemli bir değişiklik yapıyor. Değişiklik şu an da yalnızca Beta test kullanıcıları tarafından görüntüleniyor ancak zaman içinde daha fazla kullanıcıya sunulması düşünülüyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-iOS-bildirimlerini-yararli-hale-getiriyor-4.jpg

En son iOS sürümünde platform, bir mesajın kimden geldiğini görmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte bu özelliğe göre gelen mesajlar yalnızca isim olarak görünmeyecek. Aynı durum WhatsApp grup konuşmaları için de geçerliliğini koruyacak.

Bir süredir Android kullanıcıları tarafından kullanılan özellik, iOS kullanıcıları için son sürümde kullanıma sunulacak. Ancak sunulacağı zamanda dair net bir bilgi bulunmuyor. Son zamanlarda yapmış olduğu denemeleri oldukça hızlandıran şirket, pek çok yeni özelliğiyle deneme aşamasında yer alıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/WhatsApp-iOS-bildirimlerini-yararli-hale-getiriyor-6.jpg

Ayrıca WhatsApp’ın, kullanıcılarına uygulamada bir şey aradıklarında restoran, market ve giyim mağazası gibi tüm işletmeleri gösterecek ‘Yakındaki İşletmeler‘ özelliği üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan bir uygulama üzerinde yapılan bu yenilikler, kullanıcıları memnun edecek görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir