Ana SayfaGüncelYeni WhatsApp güncellemesi iOS kullanıcılarını üzdü!

Yeni WhatsApp güncellemesi iOS kullanıcılarını üzdü!

Dünya üzerinde en çok mesajlaşmak için birçok uygulama kullanılıyor. Bunlardan en yaygın olanı ise şüphesiz ki WhatsApp. Şirket, uygulamayı her geçen gün değiştirmeye devam ediyor. Ancak bu son güncellemesi kullanıcılar tarafından olumsuz yorumlar aldı. İşte detaylar

Whatsapp iOS

Uzun bir süre boyunca beklenen karanlık tema meselesini halletmeye çalışan uygulama, iOS için  2.20.50 sürümü ile güncellenecek. Yeni sürümde “güncellenmiş içerik menüsü” adında bir sekme bulunuyor. Peki bu sekmede neler var?

Yeni WhatsApp iPhone güncellemesi kullanıcıları üzdü

2.20.50 güncellemesinin beta sürümünü kullananlar yeni menünün sürekli çöktüğünü bildirdi. Bu sorun ile uğraşan Şirket, artık paylaşım yapılacak kişilerin WhatsApp sembolü üzerinden seçilmesini istiyor.

Whatsapp iOS

Kişi paylaşma özelliğinin kaldırıldığı Whatsapp 2.20.42 sürümü, birçok kullanıcının hoşuna gitmemişti. Bir önceki menü, paylaşılmak istenen bir içeriğin üzerine uzun bir süre basılması halinde veya 3D dokunuş sisteminin kullanılması halinde aktif edilebiliyordu. Bu da içerik paylaşımını çok kolay hale getiriyordu. Ancak şirket, bu en son iOS sürümde yaptığı bu yeniliği geri aldı. Ve kullanıcıların uygulamayı kullanması daha zor bir hal aldı.

Yeni WhatsApp Android özellikleri

Şirket ayrıca mesajlaşma uygulamasının Android sürümü için bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Geçen hafta yayınlanan bir beta güncellemesi, tüm sohbetlerdeki içerik türüne göre filtreleme desteğine sahip yeni bir gelişmiş arama aracı içeriyordu.

WhatsApp şu anda kullanıcıların sohbet içeriğini, uygulamanın sağ üst köşesindeki arama kutusuna dokunarak erişebileceğiniz basit bir arama aracını kullanarak bulmalarına izin veriyor.

WhatsApp’ın Android sürümü de şifre korumalı Google Drive yedeklemeleri için destek alıyor ve en son güncelleme, kullanıcıların yedekleme şifreleri koyabilecekleri girebilecekleri bir alan ekliyor.

Bu özelliklere ek olarak, WhatsApp gelecekteki güncellemelerde otomatik medya indirmeleri için yeni bir kural ekliyor.

WhatsApp artık varsayılan olarak sık iletilen resimleri, videoları, belgeleri ve sesli mesajları otomatik olarak indirmeyecek.

Uygulama kullanıcıları otomatik indirme ayarlarını uygulamanın ayarlar menüsünün veri ve depolama alanı kullanımı bölümünde yapılandırabilir.

Bu güncelleme, Android kullanıcıları için olumlu yönde olsa da iOS kullanıcıları için pek iyi bir güncelleme gibi durmuyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir