Ana SayfaGüncelWhatsApp kullanıcıları, diğer kullanıcıların son görülme, çevrimiçi ve yazıyor bilgilerini göremiyor!

WhatsApp kullanıcıları, diğer kullanıcıların son görülme, çevrimiçi ve yazıyor bilgilerini göremiyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, büyük bir sorunla gündemde. 19 Haziran 2020 saat 19:00 civarında kullanıcılar karşıdaki kişinin son görülme, çevrimiçi ve yazıyor bilgilerini görememeye başladı.

whatsapp

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar Twitter üzerinden sorun hakkında dakikalar içerisinde on binlerce tweet attı. Ayrıca WhatsApp kullanıcıları şu anda gizlilik ayarlarını da değiştiremediklerini dile getiriyorlar.

Kullanıcıların çoğu bu sorunun WhatsApp’ın son görülme, çevrimiçi ve yazıyor özelliğini kapatması yüzünden olduğunu düşünüyor. Ancak ünlü platformların çökme durumunu takip edebileceğiniz bir Web sitesi olan Downdetector, WhatsApp uygulamasında şu anda geniş çaplı bir sorun olduğunu aktarıyor.

whatsapp

Bu sitenin verilerine göre WhatsApp kullanıcılarının %33’ü şu anda platforma erişim sağlayamıyor. Yine aynı sitenin verilerine göre kullanıcıların %68’i gizlilik durumunu görüntülemekte sorun yaşıyor.

Bu sorun sadece Android ve iPhone uygulamasıyla sınırlı değil, son görülme, çevrimiçi ve yazıyor bilgileri WhatsApp Web platformunda da görüntülenemiyor.

Ayrıca bu sorunların yanında kullanıcılar şu anda mesaj alışverişinde bir sorun yaşamıyor ancak bazı kullanıcılar çıkartma gönderme konusunda da sorun yaşadıklarını aktardılar.

Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak yüksek ihtimalle bu şirket tarafından kapatılan bir özellik değil, sunucularda bir çökme. Bu sorunun ne kadar uzun süre süreceği belli değil ancak çok fazla uzun sürmesi beklenmiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir