Ana SayfaGüncelWhatsApp Sohbetleri, Android ve iOS arasında transfer edilebilecek!

WhatsApp Sohbetleri, Android ve iOS arasında transfer edilebilecek!

Geçmişten beri iOS ve Android kullanıcıları karşıt işletim sistemlerini kullanan cihaza geçiş yapınca WhatsApp sohbetlerinin aktarılamaması sorunu ile karşı karşıya kalıyordu. Bu nedenle kullanıcılar üçüncü parti uygulamalar yardımıyla sohbetlerini aktarıyorlardı ancak akıllarda güven konusunda birçok soru işareti oluyordu. WhatsApp, bu sorunu çözmek için yeni bir özellik geliştirmeye başladı.

whatsapp

Yeni güncelleme ile birlikte artık karşıt işletim sistemine sahip bir mobil cihaz alanlar, sohbetleri aktarma konusunda bir sıkıntı yaşamayacak. Sohbetler yeni özellik sayesinde tek tıkla hızlı bir şekilde yeni cihazınıza geçirilecek.

Özelliğin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor ancak kısa süre sonra kullanıma sunulması bekleniyor

WhatsAppBeta güncellemelerini duyuran WABetaInfo, şirketin önümüzdeki ilk güncellemede bu özelliği yayınlayacağını bildirdi ancak güncellemenin ne zaman geleceği hâlâ belirsizliğini koruyor.

Uygulamayı en son sürüme güncellemeyenler bu özellikten faydalanamayacak

Paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımız zaman sohbeti aktarmak isteyen kullanıcıların uygulamayı en son sürüme güncellemesi gerektiğine dair bir ekran görüntüsü görüyoruz. Hem iOS hem de Android sürümleri için en son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanmayanlar bu özellikten faydalanamayacak.

Kullanıcıları -özellikle iki işletim sistemi arasında geçiş yapanları- heyecanlandıran bu özelliğin önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden hızlıca haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir