Ana SayfaGüncelWhatsApp, Toplulukları iOS'a taşıyor ve uzun süredir kayıp olan başka bir özelliği...

WhatsApp, Toplulukları iOS’a taşıyor ve uzun süredir kayıp olan başka bir özelliği geri getiriyor

2009 yılında başlatılan Whatsapp havaya uçtu ve o zamandan beri kullanıcılar kazanıyor. Uygulamanın teknoloji devi ve Facebook’un ana şirketi Meta tarafından satın alınması çok yakın zamanda gerçekleşti.

Topluluk denilince aklımıza bir arada yaşayan canlılar grubu geliyor ama artık dijital versiyonu da var. WhatsApp’ta nasıl gruplar oluşturduğumuzu biliyor musunuz, peki WhatsApp’ın yeni özelliği bunun biraz daha genişletilmiş versiyonu mu?

Size sunarım, Topluluklar. Bu nedir? Eh, kullanıcıların belirli bir konuyla ilgili büyük gruplar oluşturmasına izin verecek yeni bir WhatsApp özelliğidir. Bu özellik henüz kullanıma sunulmadı ancak uygulamanın Android Beta sürümünde bazı şanslı kişiler tarafından kullanılabilir hale geldi ve iOS beta kullanıcılarına da gelmeye başladı.

WABetainfo tarafından bu özelliğin size sunulup sunulmadığını kontrol etmek için yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre , kamera seçeneğinizin yan yana duran 3 kişinin görüntüsüne benzeyen başka bir seçenekle değiştirilip değiştirilmediğini görmeniz yeterli.

Bu ham sürümde, bir topluluk oluşturduğunuzda en fazla 10 grup ekleyebilirsiniz; ancak daha sonra bir topluluğa 50 adede kadar grup ekleyebileceksiniz. Tüm bu diğer gruplar, alt gruplar olarak bilinir ve üyeler, hangi alt gruba katılacaklarını yalnızca ilgi alanlarına göre görme seçeneğine sahiptir. Yöneticiler ayrıca yalnızca yöneticiler mesaj gönderebilir seçeneğini açarak topluluğu yalnızca okunacak şekilde ayarlayabilir.

Şimdi, devam edelim, belirli bir tarihteki eski mesajları kontrol etmemiz gerektiğinde, genellikle biz ona ulaşana kadar kaydırmaya devam etmek zorunda kalırız, bu da belirli bir mesajı veya içeriğini hatırlamadıkça oldukça sıkıcı bir iştir. arama kutusu.

Artık değil, bu özellik ileKullanıcılar belirli bir tarihten bir mesaj aramak istediklerinde, tek yapmaları gereken arama çubuğuna gitmek ve klavyenin hemen üzerinde küçük bir takvim seçeneği göreceklerdi. Bu seçenek, kullanıcıların mesajları görmek istedikleri tarihi ve ayı ayarlamalarına olanak tanıyan yuvarlanan bir top olacaktır. Ve işte orada.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir