Ana SayfaGüncelWhatsApp uygulamasında numara isteme devri bitiyor!

WhatsApp uygulamasında numara isteme devri bitiyor!

Eski zamanlardan beri birisi ile WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için elle numarasını kaydetmemiz gerekiyordu. Bu gerçekten zaman kaybettiren bir işlemdi. Şirket, kullanıcıların en hızlı şekilde iletişime geçebilmesi için önemli bir yenilik yapmaya hazırlanıyor.

whatsapp

 

WABetaInfo tarafından gün yüzüne çıkarılan bir özellik kullanıcıları oldukça heyecanlandırmış durumda. Bu özellik sayesinde artık WhatsApp üzerinden bir kişi ile iletişime geçmek isterseniz numara kaydetmekle uğraşmadan direk QR kod tarayarak hızlıca iletişime geçebileceksiniz.

WhatsApp Beta’nın son sürümünü kullanan kişiler artık ayarlar kısmından QR kod sekmesine girmesi yeterli olacak. Bu sekmede karşıdaki kişinin kendileriyle hızlı bir şekilde iletişime geçmesine yarayacak QR kodlarını alabilecekler.

Ayrıca kullanıcılar bu QR kodlarının yayılma gibi kötü amaçlarda kullanılması halinde QR kodlarını iptal edebilecekler ancak istedikleri zaman yeniden açma imkanları da bulunacak.

Şirket QR Kod özelliğini ilk defa kullanmıyor. Kullanıcılarının hızlı bir şekilde WhatsApp Web istemcisine giriş yapmak için de QR Koddan yararlanmasına olanak tanıyan şirket, bu adımıyla da hızlı erişime önem verdiğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Şirketin tüm kullanıcılarına bu özelliği sunup sunmayacağı belli değil. Ancak açıklanan raporda testlerin olumlu gittiği söyleniyor. Bu da yüksek ihtimalle bu özelliğin kullanıcılara sunulacağını gösteriyor.

WhatsApp tarafından geliştirilen bu özellik birçok kullanıcıyı heyecanlandırmış durumda. Umarız ki şirket kısa zamanda testlerini tamamlar ve kullanıcılar bu özellliği kullanmaya başlar.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir