Ana SayfaGüncelYouTube Android için önemli bir yenilik daha yaptı!

YouTube Android için önemli bir yenilik daha yaptı!

Son birkaç ay içerisinde Google, Android ‘deki YouTube uygulaması için birçok yenilik yaptı.  Şirket, kullanıcıların herhangi bir video altındaki yorumları kontrol etmelerini kolaylaştıracak başka bir kullanıcı arayüzü güncellemesini daha test ediyor.

YouTube Android YouTube Android YouTube Android YouTube Android

Android’deki YouTube uygulamasının şu anki sürümünde, yorumlar bölümü her videonun altındaki önerilen videolardan bölümden sonra çıkıyor. Platformdaki yorumlar bölümünü sık kullanan biriyseniz, önerilen tüm videolar arasında gezinmenin biraz sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz. Bu sorunu çözmek için şirket, yorumlar bölümünü videonun hemen altına taşıyacak yeni bir kullanıcı arayüzünü test ediyor.

YouTube Android için yeni sürümünü yakında yayınlayacak

Yeni kullanıcı arayüzü, Android’deki YouTube uygulamasının 15.14.33 sürümünde şu anlık sadece bir kısım kullanıcı için kullanılabilir durumda. Twitter‘daki bazı kullanıcılar da yeni kullanıcı arayüzünü cihazlarına aldıklarını bildirdi, ancak bu yazıyı yazarken cihazların hiçbirinde bu özellik mevcut değil. Bu, YouTube’un şu anda yeni kullanıcı arayüzünü bir kısım kullanıcıyla test ettiğini ve sorunları çözdükten sonra daha fazla kullanıcıya sunması gerektiğini gösteriyor. Mevcut kullanılabilirliğinden bağımsız olarak, yorumlar bölümünün yerleşiminde yapılan bu değişikliğin daha fazla kullanıcıyı yorum bırakmaya ve uygulamada kullanıcı katılımını artırmaya teşvik etmesi beklenmektedir.

YouTube , coronavirüs dönemindeki talep arrtışları için daha fazla kendini geliştiriyor ve kullanıcıları kendine çekiyor. İnsanlar evde kaldıkça bir şeylerle zaman geçirmeye çalışıyorlar. Aslında bu durum da bunu kanıtlar nitelikte. Özellikle de coronavirüs pandemi döneminde sosyal medyada yaşayanan bu kullanıcı artışı şirketleri yenilik yapmaya daha çok çekiyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir