Ana SayfaGüncelYouTube Bu Yenilikçi Lansmanlarla İnanılmaz Bir Eğitim Kaynağına Dönüşüyor

YouTube Bu Yenilikçi Lansmanlarla İnanılmaz Bir Eğitim Kaynağına Dönüşüyor

Eğlence ve eğitim genellikle el ele gitmese de, popüler sosyal medya uygulaması YouTube aksini kanıtlıyor.

Şirketin kısa süre önce , eğitim sektörüne büyük bir katkı olduğunu düşünenler için bir dizi yeni özellik başlattığı görüldü. Buna, Classrooms için reklam araları olmadan çalışan yeni bir oynatıcı ve eğitim içerik oluşturucuları göz önünde bulundurularak tasarlanmış başka bir kurs dahildir.

Pek çok kişi, konu eğitim, ev projeleri veya rehberlikle ev ödevinizi halletmek için güvenilir bir yol söz konusu olduğunda, varsayılan tercihiniz olarak uygulamanın gerçekten çok çalıştığını düşünüyor.

Ortalama olarak, yeni istatistikler, izleyicilerin %93’ünün hak ettiklerini düşündükleri bilgileri almak için platformu nasıl kullandığını kanıtlıyor. Ve bugün, uygulamanın Classrooms için reklamsız bir eğitim oynatıcısını tanıttığı gündür.

Bu, eğitimcilerin, öğrenme ve düşünme akışını bozan kesintiler olmadan uygulama aracılığıyla herhangi bir içeriği sergilemelerine olanak tanır. Bu, içeriğin üçüncü şahıslara ait çeşitli platformlarda da reklamsız olarak ortaya çıkmasına izin verecektir.

Aynı zamanda uygulama, deneyimli içerik oluşturuculara uygulama genelinde ücretsiz kurslar sağlama şansı sunuyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde, uygulamanın iyileştirilmesi için alınan kararın, bunun için biraz ekstra arayışı içinde nihai eğitim ortamını sağlamak için nasıl olduğunu vurgulayan bir blog yazısı aracılığıyla haberi doğruladı.

Ortada dikkat dağıtıcı şeyler olmadan, öğretmenler uygulamayı müfredatlarının çeşitli yönleri için kullanabilir ve hatta öğrencilere ortada gelen reklamlar tarafından engellenmeyen bağlantılar sağlayabilir.

Uygulama, gelecekte daha da genişlemeyi planlayan EDpuzzle ve hatta Purdue Üniversitesi gibi firmalarla harika iş ortaklıkları kurarak buna izin veriyor.

Halihazırda YouTube, Google Classroom’da zaten bulunabiliyor ve dünya genelinde yaklaşık 150 milyon kişi bu özelliği kullanıyor. Bu nedenle YouTube, yeni oynatıcının eğitim cephesinde daha iyi geliştirmelerden yararlanacak bir dizi kullanıcı için faydalı olacağını söylüyor.

Ama hepsi bu değil. YouTube burada bitmiyor. Uygulama, eğitim tabanlı içerik oluşturuculara hem ücretli hem de ücretsiz programlar sunma şansı veriyor. Kapmak için daha yapılandırılmış öğrenme programları koymayı umuyorlar.

Yeni programları uygulamada bulabilirsiniz, ancak satın alınmaları gerekir. Bu sayede eğitimciler içeriklerinden kaynak yaratma avantajından yararlanabilirler.

Benzer şekilde, bu hareket, kullanıcılara kesin beceriler sağlamaya ve çeşitli kurslarla bağlantılı bilgi videoları sunma taleplerini karşılamaya yardımcı olabilir.

Lansmanın, yakında farklı ülkelere yayıldığını görmeden hemen önce ABD’de ve Güney Kore gibi yerlerde gerçekleşeceği bildiriliyor. Aynı zamanda, bu seçenek, uygun bir sunum görmeden önce, başlangıçta yalnızca birkaç avuç içerik oluşturucu için mevcut olacaktır.

Son olarak, platform Sınavlar ekliyor. Bu, öğrencilerin bilgilerini test etmeleri için başka bir harika yoldur. Bunlar, kullanıcıların zaten bildiği bilgileri pekiştirmeye yardımcı olan referans bağlantılarıyla birlikte gelir. Bu lansmanı yakında beta olarak görebilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir