Ana SayfaGüncelYouTube, Video Kalitesi bölümünü güncelliyor!

YouTube, Video Kalitesi bölümünü güncelliyor!

Geçtiğimiz yıllardan beri YouTube, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için uygulamayı sürekli güncelledi ve yeni özellikler ekledi. Platformdaki kullanıcı deneyimini etkileyen en büyük alan şüphesiz ki video deneyimi. Şirket, kullanıcıların video deneyimini iyileştirmek için büyük çalışmalar yapıyor. Şirket, bugün video kalitesi seçeneklerinin olduğu bölüme önemli bir yenilik getirdi.

youtube

Daha anlaşılabilir dilde olacak

Ortaya çıkan bilgilere YouTube, video kalitesi seçeneklerini daha basit hale getiriyor. Bu yeni özellik, genelde 144p, 720p, 1080p gibi kavramları bilmeyen kullanıcıların video kalitesini daha anlaşılır bir dilde ayarlayabilmesini sağlayacak. Video kalitelerinin, Otomatik, Yüksek Görüntü Kalitesi, Veri Tasarrufu ve -video kaliteleri ile ilgili bilgi sahibi olan kişiler için- Gelişmiş olarak adlandırıldığı bu yeni düzenleme kullanıcıları mutlu etmiş gibi görünüyor.

İsteyen kullanıcılar eski sistemi kullanmaya devam edebilecek

Özellikle yaşlı ve teknoloji ile daha yeni ilgilenmeye başlamış kişiler için getirilen bu özellik şu an çok kısıtlı bir kitlede test edilmesine rağmen kullanıcılardan çok olumlu geri dönüşler aldı. Kullanıcılar bu yeni özelliği kullanmak istemezlerse video kalitesini eski sistemde manuel olarak da ayarlayabilecek.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir