Ana SayfaYoutubeYoutube Video Platformu Çöktü mü? Detaylar!

Youtube Video Platformu Çöktü mü? Detaylar!

YouTube ‘da ki anlık bu gelişme birçok kullanıcıyı sarstı.

YouTube

YouTube‘da bir anlık çökme yaşandı ve tüm kanal aboneleri sıfır olarak göründü ve kanal içerisindeki videolara erişim sağlanamadı. Kanallara girdiğinizde alınan hata kodları nedeniyle korkan kanal sahipleri kanalının çalındığını düşündü.

Fakat bu sırada YouTube Türkiye’de içerik üreticisi olan Ekin Soyak‘a ait bir kanal çalındı. Bu hafta içerisinde 3 farklı kanalına daha saldırı düzenlenerek çalındığı ve o kanal sahiplerinin hala kanalına ulaşılamadığı biliniyor. Kanalı çalıp içerisinde bir Bitcoin yayını açıyorlar ve 6 kişi Skype bağlantısı ile kripto para borsaları hakkında konuşuyorlar.

YouTube

Garip olan ise hepsinin üzerinde aynı kapüşonlu bir kıyafet ve üstünde Binance yazması oluyor. Binance çok büyük ve kaliteli olarak bilinen bir kripto para cüzdanı olarak işlev sağlıyor. Kanalın adının, mailinin ve açıklamaların ise değiştirilip [email protected] yapılması ilgi çekiyor. Bu çalıntıları Binance ekibindekiler mi yapıyor sorusu ise düşündürüyor. YouTube’da yaşanan sunucu çökmeleri ve Kanal çalınmalarına ise resmi bir açıklama veya bir bilgi yer almıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir