Ana SayfaGüncelYouTube yorumları artık videolarda görülebiliyor!

YouTube yorumları artık videolarda görülebiliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan video paylaşım platformu şüphesiz YouTube. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün itibariyle kullanıcılara videodan çıkmadan yorumları görüntüleme özelliği sunulmaya başlandı.

youtube

Artık tam ekranda ekranın yarısını yorumlar kaplayacak

Android ve iOS platformlarında bulunan YouTube uygulaması üzerinde bir videoya girip yorumları açtıktan sonra videoyu tam ekrana alırsanız ekranın yarısını kaplayan bir yorumlar sekmesini göreceksiniz. Bu sayede videodan çıkmadan yorumları görüntülemek mümkün olabilecek. Özellik temelde çok kullanışlı olsada birçok kullanıcı yorumlar bölümünü açınca videonun yarısının yorumlarla kaplanmasından şikayetçi oldu.

youtube yorumlar

Yorum görmek istemeyen kullanıcılar kapatabilecek

Özellik hakkında çok fazla olumsuz geri dönüş yapıldı ancak YouTube, hâlâ özelliği geniş kitlelere yaymaya devam ediyor. Ancak kullanıcılar, bu yorumlar alanını video içerisinden çıkmadan tek bir ”X” simgesine tıklayarak kapatabiliyor. Bu da kullanıcıların işini bir nebze de olsa kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Şu anda hali hazırda canlı yayınlarda bulunan bir özellik

Bu özellik, aslında bir benzerini uzun zamandır gördüğümüz bir özellik. Çok uzun bir süredir kullanıcılar YouTube platformunda canlı yayınlar izlerken yorumları görüntüleyebiliyor ve yorum yazabiliyor. Bu, ilk başta kimi kullanıcıların sevmediği bir özellik olsa da sonrasında birçok kişi fikir değiştirdi. Bu özellik için de aynısının olması bekleniyor.

Özellik birçok iOS ve Android kullanıcısında bugün itibariyle kullanılabiliyor

Özellik şu anda çok geniş bir kitlenin kullanımına sunulmuş durumda. Eğer henüz özelliğe erişemiyorsanız uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol ettikten sonra birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir. Ancak unutmayın ki, bu özellik sadece iOS ve Android platformlarında kullanılabiliyor. Yani görünen o ki, Web sürümünde bu özelliği kullanamayacağız. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir