Ana SayfaGüncelAğustos 2022'de En Çok İndirilen ve En Çok Kazanan Uygulamaların Listesi

Ağustos 2022’de En Çok İndirilen ve En Çok Kazanan Uygulamaların Listesi

Ağustos 2022’de en çok indirilen ve en çok kazandıran uygulamalar listesi çıktı. Ve bazı istatistikler aynı kalırken, göze çarpan birkaç değişiklik de vardı. Önce indirmelere bakalım.

App Intelligence firması App Figures, sayıları aşmayı ve bir sıralama listesi oluşturmayı başardı. Ve parlayan popüler uygulama BeReal oldu. En popüler uygulama değildi, ancak rakamlar artan popülaritesine ışık tutuyor.

Öte yandan, tekrar üstün gelen TikTok oldu ve ikinci kez ezeli rakibi Instagram’ı geçtiği için biraz şaşırmadık. İkincisi, BeReal’i kopyalamaya çalışmakla meşgul, bu yüzden bu oldukça ilginç bir gerçek. Ancak, yalnızca bu ay için yaklaşık 57 milyon indirme kaydedildiği için iyi gidiyor olabilir.

Ağustos Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar

BeReal, geçtiğimiz ay Apple’ın App Store’unda en iyi uygulama olarak taçlandırıldı. Ancak bu sefer, 8 numarada duruyor ve Ağustos ayında yalnızca App Store için yaklaşık 10 milyon indirme daha elde etti. Yine de Google Play Store’da aynı popülerliği fark edemedik.

Bir diğer çarpıcı değişiklik, birçok kişinin bilinmediğini iddia ettiği yeni bir QR tarayıcı uygulamasının girişi oldu. Google Play Store’un ilk 10 listesine

girdi. Girişi ilginç olarak adlandırmamızın nedeni, çoğu Android cihazının yerel QR kodlarını deşifre etme yeteneğine sahip olmasıdır. Bu nedenle, uygulamanın kullanılıyor olması kesinlikle ilginç, sence de öyle değil mi?

Listeyi birleştirdiğinizde, Meta, Google ve TikTok’taki uygulamaların ortak simgelerinin ortaya çıktığını göreceksiniz, bu yüzden burada sürpriz yok. Yani Temmuz ayında tanık olduklarımızın aşağı yukarı tekrarı gibi. Bir bütün olarak, çeşitli uygulamalara eklenen yeni kullanıcılar açısından rakamlar 348 milyon olarak ortaya çıktı ve bu, Temmuz ayında gördüğümüzden biraz daha düşük.

Ağustos ayında ABD’de en çok kazandıran uygulamalara geçildiğinde, göze çarpan bazı değişiklikler oldu. App Intelligence’ın bazı iyi haberleri ve bazı kötü haberleri de burada verdiği yer.

İyi olanla başlayalım. Bir bütün olarak, daha fazla gelir elde edildi, ancak şok edici olan kısım, listenin aşağı yukarı geçen ayın tam bir kopyası olması.

Neyse ki Tinder bu sefer en fazla geliri sağlayan uygulama değildi. Bunun yerine, HBO Max, her iki mağazada da bu ay toplam gelirin neredeyse 51 milyon doları ile en üst sırayı aldı. Yani muhtemelen fark edilen tek büyük değişiklik bu.

İlk 5’te YouTube ve Tinder’ın olağan beğenileri yer alırken, onu TikTok ve Bumble yakından takip etti. Tüm bu sosyal medya devleri, bu ay bir öncekinden daha fazla kazanmayı başardı, ancak hiçbir şey büyük bir değişiklik olmadı.

LinkedIn’in tutunmaya ve güçlenmeye devam ettiğini ve listeyi tekrar 10 numaraya çıkardığını görmek kesinlikle şok edici ve ilginçti! Ayrıca Disney+’ın listeyi oluşturduğunu ancak HBO Max için büyük bir ezeli rakip olmasına rağmen ilk 5’e girdiğini gördük.

Bir bütün olarak, uygulamalar Temmuz ayından biraz daha yüksek olan 323 milyon dolar kazandı.

HBO Max, Disney+'ın Önüne Geçti – Ağustos Ayının En Çok Kazandıran Uygulamaları
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir