Ana SayfaGüncelTikTok, İngiliz Kullanıcılar Arasında Facebook ve Instagram'ı Geçti

TikTok, İngiliz Kullanıcılar Arasında Facebook ve Instagram’ı Geçti

TikTok’un yükselişi meteorik bir şey değildi ve sosyal medya platformu Çin hükümeti için potansiyel olarak veri toplamayla ilgili tartışmalarla karşı karşıya kalırken, popülaritesi azalmadan artmaya devam ediyor. Örneğin, İngiliz yasama meclisi yakın zamanda hassas verileri yabancı bir güce sızdırma korkusuyla kendi TikTok hesabını askıya aldı, ancak durumun bu olmasına rağmen ada ulusunun vatandaşları TikTok’u giderek daha sık kullanıyor. Geç kalmak.

İngiliz tüketicilerin günde ortalama 49 dakika harcadığı TikTok, kullanıcılar tarafından harcanan ortalama süre açısından şu anda en iyi performans gösteren sosyal medya platformudur. Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, bunun, 2020’de 47 dakikaya ulaştıktan sonra ortalama harcanan zamanı bu yıl 43 dakikaya düşen Facebook’un önüne geçtiğini belirtmek önemlidir. TikTok

, Snapchat’ten bu pozisyonu aldıktan sonra, Snapchat’e parası için şans veren başka bir rakip haline geldi ve Birleşik Krallık’taki en popüler üçüncü sosyal medya platformu haline geldi. Hem Instagram hem de Snapchat, harcanan ortalama kullanıcı süresi açısından sessiz bir büyüme oranı gördü ve her iki platform da sırasıyla günde 29 ve 25 dakikaya takıldı.

TikTok kullanan toplam İngiliz kullanıcı sayısının 2026 yılına kadar 21,1 milyona ulaşacağı ve bu da ada ülkesindeki tüm mobil kullanıcıların yaklaşık yarısını temsil edeceği tahmin ediliyor. Bu, TikTok’un İngiliz kullanıcılardan gelen uygulama gelirinde %192’lik bir artışla sonuçlanıyor ve sosyal ticaret arenasına girerken bu gelir oranının yükselmekten başka bir yolu kalmayacak.

Birleşik Krallık, sosyal ticarette geride kalıyor ve bu da TikTok’u, Facebook ve Instagram gibi daha iyi kurulmuş rakiplerinin şansını yakalamadan önce konsepti pazara tanıtmaya hazır durumda bırakıyor. İngiltere, e-ticaretin benimsenmesi açısından Çin’in yalnızca gerisindedir ve bu, TikTok’un giriş yapması için mükemmel bir fırtına yaratır.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir