Ana SayfaGüncelAlmanya'dan Telegram'a 'kapatabiliriz' uyarısı!

Almanya’dan Telegram’a ‘kapatabiliriz’ uyarısı!

Popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram, güvenlik açısından sunduğu yeniliklerle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ancak bu durum zaman zaman olumsuz olarak da etkisini gösteriyor.

Telegram, yapılan açıklamalara göre Almanya’da kapatma olasılığı ile karşı karşıya kalabilir. Uygulama bünyesinde yer alan bazı kullanıcılar, internet ortamındaki hayatı olumsuz olarak etkiliyor. Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Telegram’ın kapatılması son çare

Konu hakkında çarşamba günü basına açıklama yapan Almanya İçişleri Bakanı Faeser açıklamada, özellikle aşırı sağcı grupların ve hükumet aleyhinde aşı karşıtı propaganda yapan kişilerin uygulamayı kullanmaya devam etmesi durumunda Telegram’ın kapatabileceğini belirtti.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Almanyada-Telegrama-kapatabiliriz-uyarisi-3.jpeg

Faeser, yaptığı bu açıklamasında platformun kapatılmasının son çare olacağını ancak böyle bir olasılığı da göz ardı edemeyeceklerini söyledi. Bu konuyla hakkında ise Telegram tarafından henüz bir yanıt gelmedi.

Telegram, uzun zamandır Almanya’da nefret söylemlerinin kaynağı olarak görülüyor. Ayrıca aşı karşıtı olan gruplar ve pandemide uygulanan kısıtlamalara karşı olanlar, platform üzerinden bir araya gelerek örgütleniyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Almanyada-Telegrama-kapatabiliriz-uyarisi-2.jpg

Alman cephesinden yapılan açıklamalara bakıldığında, Avrupa Birliği genelinde Telegram’a ne tür yaptırımlar uygulanabileceği de tartışılıyor.

Diğer mesajlaşma uygulamalarına göre daha iyi bir şifreleme servisine sahip olan Telegram, Almanya’nın yanı sıra Çin, Rusya, Hindistan ve daha pek çok ülkede güvenilirlik açısından soru işaretlerine sahip.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir