19 Temmuz Perşembe

Android bütün markaların kurtarıcısı oldu

Google’ın üreticisi olduğu Android mobil işletim sistemi birçok şirketin kazancını ikiye katlarken yeni markaların çıkmasına da sebep oldu. Akıllı telefon üretimi 2017 yılında rekor kırdı.


Android yazılımı ortaya çıktığında birçok marka akıllı telefon piyasasına girdi. Yazılım üretmek oldukça zor olduğu gibi, üretilen yazılımı birçok anlamda desteklemek gerekiyor. Güvenlikten tutun da tasarıma kadar güncelleme yapmak ve üretilen yazılımı tabiri caizse bir bebek gibi büyütmek gerekiyor. Eğer sizde Android telefonlardan bir tanesi kullanıyorsanız zamanla ne kadar geliştiğini çok iyi görmüşsünüzdür demektir. Birçok markanın kendine özel olarak duvar tasarımları bulunuyor. Yani aynı işletim sistemini farklı temalar ile kullanıyoruz.

MARKALARIN GÜVENİLİRLİĞİ ORTAYA ÇIKIYOR

Android işletim sistemli telefonu herhangi bir şirket çıkarabilir çünkü tek önemli şey donanımdır. Yazılım zaten birçok donanıma özel olarak üretilmiştir ve Google tarafından destekleniyor. Android deyince akla ilk gelen marka Samsung oluyor. Şuan Çin ve Kore başta olmak üzere birçok ülkeye özel olarak akıllı telefon markaları vardır. Türkiye’de Vestel ve General Mobile yerli malı olarak üretim yapıyorlar ve Android işletim sistemine özel olarak üretim yapıyorlar. Markalaşma döneminde başarılı olan her şirketin telefonu genelde satılıyor.

AKILI TELEFON ÜRETİMİ KARI İKİYE KATLADI

Vestel’den örnek verecek olursak akıllı telefon üretmeyen birçok şirket artık Google’ın sonsuz destek verdiği Android’i kullanarak yeni nesil ürünler çıkarıyorlar. Televizyon satışlarından bilinen Vestel’in de satışları bir hayli iyi olmuş gibi görünüyor. Bu bakımdan akıllı telefonlar  birçok markanın kurtuluşu ve aynı zamanda kazancını ikiye katlayan bir ürün oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto paraların kullanım alanı artmaya başladı

Kripto paralara olan ilgi her türlü uyarılara rağmen devam ediyor. Kullanım alanı artış sağlayan kripto paralar mağazalarda ve ev kiralarında geçerlilik sağlamaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir