Ana SayfaYazılımApple Watch 6, Korona Virüs Hastalarına Yardımcı Olabilir mi?

Apple Watch 6, Korona Virüs Hastalarına Yardımcı Olabilir mi?

Apple Watch Seri 6, Korona Virüs Hastalarına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni korona virüs hastalığı görünüşte birçok ülkede zirvede yada ona yakın vaka sayısına erişti. Bundan sonra yaşam bir dereceye kadar normale dönecek, ancak en azından bir aşı yaygın olana kadar savunmalarımızı devam ettirmemiz gerecek. Sosyal mesafeli önlemler rahatlayabilir. Ancak yine de sık sık ellerimizi yıkamalı, maske takmalı ve kalabalıktan kaçınmalıyız. Korona virüs henüz yok edilemedi ve salgınlar artmaya hala devam ediyor.

Apple Watch Seri 6

Bazıları sonbaharda ikinci bir büyük korona virüs dalgası bekliyor. Ancak bir daha ki sefere yetkililer sürprize yakalanmayacak. Ve bir sonraki büyük Covid-19 salgını ortaya çıktığında veya bu korona virüslerin akraba genlerinin neden olduğu herhangi bir hastalık ortaya çıktığında, elimizde yeni bir silah olabilir: Apple Watch Seri 6

Mart ayının başlarındaki bir sızıntı ile Apple Watch Seri 6’nın kan-oksijen seviyelerini ölçebilecek bir sensör ile geleceği iddia edildi. Başka bir deyişle dünyadaki en popüler giyilebilir bir akıllı saat olan bu yeni seri insanların hayatını kurtarabilir. Ayrıca Watch OS 6 ile karşımıza çıkan EKG özelliği de sırada başka bir sağlık sensörü’nün ekleneceğinin habercisi olabilir.

Covid-19, kan-oksijen seviyelerini etkileyecek tek hastalık değildir ve Apple Watch, nefesinizi de etkileyen diğer hastalıkları yakalayabilir. Ancak çok yakın zamanda bir sonraki seri ile oksijen satürasyon değişiklerini algılayabilir ve bir alarm verebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir