Ana SayfaGüncelAvatarlar çok yakında WhatsApp 'a da gelecek

Avatarlar çok yakında WhatsApp ‘a da gelecek

Avatar kelimesini genel olarak duyduğumuzda, aklımıza Nickelodeon dizisi ya da filmi gelmektedir. Ancak başka bir avatar türü daha var. Bahsettiğimiz avatarlar, en çok sosyal medya platformlarında gördüğünüz dijital 3D rekonstrüksiyonudur. Bu fikir ilk olarak Snapchat tarafından Bitmojis adı altında tanıtıldı ancak şimdi WhatsApp’a da geliyorlar.

WABetainfo tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsüne göre, bu özellik, kullanıcıların yüzlerinde kalıplanmış avatarlar oluşturmasına izin verecek ve bu avatarlarla, kullanıcılar WhatsApp’larında profil resmi olarak kullanmanın yanı sıra çıkartmalar ve gifler oluşturabilecekler.

Avatar özelliğini WhatsApp’a getirmenin ana nedeni, uygulamanın hem Android hem de iOS için ana sohbet ortamı olmasını sağlamak için çalışıyor olmasıdır.

Bu yeni değişikliklerle birlikte, kullanıcılar işleri, çalışmaları veya yetişmeleri için aynı anda birden fazla kişiyle görüntülü görüşme oluşturabildi. Bu araç, bugünün makalesinin en heyecan verici özelliği olan sesli aramalarda kameranızı açık tutmak yerine avatarınızı yüzünüz olarak görme yeteneği ile büyük bir etki yaratmaya hazır. Ancak, umutlarımızı çok yüksek tutmamalıyız çünkü bu hala çok ileride. Ancak, WABetainfo, yeni ve güncellenmiş sohbetlerin nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmemize yardımcı olan bir ekran görüntüsü paylaştığı için tünelin sonunda biraz ışık var.

Unutulmaması gereken bir nokta, bu özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğu ve WhatsApp’ın ana şirketi Meta tarafından bu özellik için henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmadığı.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir