Ana SayfaGüncelTikTok, Bağış Toplama İşlemini Yasaklarken Tüm Siyasi Hesapları Doğrulamaya Zorladı

TikTok, Bağış Toplama İşlemini Yasaklarken Tüm Siyasi Hesapları Doğrulamaya Zorladı

ABD Ara Seçimleri neredeyse geldi ve TikTok, büyük etkinliğe daha iyi hazırlanmak için siyasi bir temizlik görevinde olduğunu söylüyor.

Şirket bu hafta , uygulamadaki tüm siyasi hesapların doğrulamadan geçmesini nasıl gerektireceğini açıkladı. Bu yeni kural, politikacılar, siyasi partiler ve devlet dairelerini ilgilendirenler için geçerlidir. Benzer şekilde, şirket bugün ana amacı bağış toplama olan tüm içeriği nasıl yasaklayacağını açıkladı.

TikTok ve diğer birçok önde gelen dijital uygulama, siyasi yanlış bilgileri kontrol etme konusunda mücadele ediyor. Ve Kasım’daki seçimlerle birlikte, şu andan daha iyi bir çöküş zamanı?

Geçmişteki tüm hesapların sıkı bir gözetime tabi tutulmadan herhangi bir içerik yayınlamasına izin verildi. İşte o zaman uygulama ağır bir şekilde eleştirildi ve konuyla ilgili Amerikalı milletvekillerinin incelemesinden geçmek zorunda kaldı.

2019’da ünlü video yapım uygulamasının her türlü siyasi reklamı yasakladığını gördük. Ancak politika dünyasıyla bağlantılı kullanıcı profillerini doğrulayacak adımların eklendiğini ilk kez duyuyoruz.

Doğrulanmak isteyen herhangi bir hesap bunu talep edebilir. Uygulama, profilin bir siyasi partiye veya bir politikacıya ait olduğunu düşündükleri kimliğini doğrulamaya yardımcı olabilecek bir önlemler listesi yürütecek.

Şirket ayrıca bu konudaki mevcut politikalarını güncellemeye ve siyasi bağış toplamayı tamamen yasaklamaya hazırlanıyor. Bu nedenle, kuralları çiğnemek isteyen herhangi bir hesabın uygulamaya erişmesi engellenecektir.

Ek olarak, bu tür hesaplar, uygulamanın etkileyici topluluğu için tanımlanan para kazanma çabalarını kullanmaktan daha fazla kısıtlanacaktır. Bu nedenle, başkalarına hediye vermek veya ödeme yapmak için olsa bile, onlara izin verilmeyecektir.

Dolayısıyla, politikacılarla bir şekilde, biçimde veya biçimde bağlantınız varsa, şirketin yeni uygulamalarından haberdar olmak isteyebilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir