Ana SayfaGüncelBir TikTok çalışanı, TikTok'u dava etti!

Bir TikTok çalışanı, TikTok’u dava etti!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz TikTok. Bugün bir çalışan, şirketi zorlu çalışma şartları nedeniyle dava etti.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2021/12/TikTok-Live-Studio-ile-Twitche-rakip-oluyor.png

TikTok, zorlu çalışma şartlarından dolayı dava edildi

Bir TikTok çalışanı, ByteDance şirketini zorlu çalışma koşulları nedeniyle dava etti. Davada hakim karşısına çıkan çalışan, şiddeti, okul saldırılarını, ölümcül düşmeleri ve hatta yamyamlığı gösteren videoları taramak zorunda kaldıklarını ve bunun da psikolojik sorunlar doğurduğunu söyledi.

Ayrıca TikTok, dava eden kişinin iddiasına göre çalışanlarından yalnızca bir saatlik öğle yemeği ve iki adet 15 dakikalık mola ile 12 saatlik vardiyalarda çalışmasını istiyor. Facebook ve YouTube gibi diğer sosyal medya şirketleriyle birlikte TikTok, moderatörlerin çocuk istismarı ve diğer travmatik görüntülerle başa çıkmasına yardımcı olacak yollara başvurdu. Öneriler arasında şirketlerin moderatör vardiyalarını dört saat ile sınırlandırması ve psikolojik destek sağlaması yer alıyor. Ancak davaya göre TikTok’un bu yönergeleri uygulayamadığı iddia ediliyor.

Geri adım atılması umuluyor

Çalışanlar, en kısa sürede TikTok’un sahibi ByteDance firmasının bu zorlu çalışma koşullarından dönmesini umuyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir