Ana SayfaSosyal MedyaTürkiye'de en çok kullanılan sosyal medya platformları açıklandı!

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları açıklandı!

İletişim Başkanlığı, internet ve sosyal medya kullanımını incelemek için Sosyal Ağ Haritası projesi başlatmıştı. Başkan Fahrettin Altun, bu kapsamında elde edilen verileri açıkladı. Böylece Türkiye’de internet kullanımı ve hangi sosyal medya platformlarının tercih edildiği belli oldu.

WhatsApp, en çok tercih edilen uygulama oldu 

Sosyal Ağ Projesi verilerine göre eski adıyla Facebook olan Meta şirketi, büyük bir üstünlüğe sahip durumda. Katılımcılara birden fazla seçenek işaretleme imkanı sunulan katılımcılar, en çok WhatsApp’ı kullanıyor. WhatsApp’ı küçük bir farkla Instagram takip ediyor. Üçüncü sırayı YouTube alırken, dördüncü sırada Facebook beşte ise Twitter yer alıyor. Devamında ise sıralı olarak Telegram, TikTok ve Snapchat yer alıyor

Ayrıca araştırmada internet kullanımı verilerine de yer verildi. Özellikle pandemiyle elen karantina sürecinin internet kullanımını oldukça artırdığı görünüyor. Bu süre zarfında  erişim oranlarının yüzde 91 seviyelerine kadar çıktı gözlemlendi. Bu veriler ışığında Altun, Türk toplumunun gündelik hayatın her aşamasında çevrimiçi olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir