Ana SayfaGüncelÇalınan sosyal medya hesaplarının fiyatları ortaya çıktı!

Çalınan sosyal medya hesaplarının fiyatları ortaya çıktı!

İnternet aleminde en çok kullanılan mecraların başında şüphesiz sosyal medya geliyor. Dünya nüfusunun yüzde 58inden fazlasının bulunduğu sosyal medyada sanal suç oranları da bir hayli yüksek. Bazı hackerlar, ele geçirdikleri ünlü kişilere ait hesapları yasa dışı sitelerde dudak uçuklatan fiyatlara satmaya başladılar. İşte satışa çıkan hesapların fiyatı

instagram

Çalınan hesaplar 40.000 Amerikan Dolarına satılıyor

Şu anda satışta olan hesaplardan biri de Pharaben Farway adlı fitness antrenörünün Instagram hesabı. 126 Bin takipçi sayısına sahip hesap için hackerların istediği miktar tam olarak 40.000 Amerikan Doları. Bu da güncel kur ile 531.928 Türk Lirası yapıyor. Ayrıca bu gibi birçok hesap için de fiyat aynı.

Hackerların yeni hesap çalma metodu ortaya çıktı

Hackerların yeni hesap çalma metodlarından biri ise sahte mail. Hackerlar, hazırladıkları sahte mailleri kullanıcılara yolluyor ve bu yolla kullanıcıların hesaplarını çalmaya çalışıyor. Yollanan mailde, ”Profilinizde telif haklı ihlali yapan bir gönderi var. Bunu görüntülemek ve düzeltmek için giriş yapın.” adlı bir bilgilendirme notu ve altta mavi bir giriş yap butonu bulunuyor. Bu butona basan kişiler sahte bir giriş sayfasına yönlendiriliyor ve girdikleri bilgiler karşı tarafa olduğu gibi aktarılıyor.

Bu ve bu gibi saldırgan içeriklerden korunmak adına bu tür maillere itibar etmemenizi şiddetle öneriyoruz. Yeni gelişmeler olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir