24 Nisan Salı

Chromebook kullananlara Microsoft’tan iyi haber!

Microsoft yıllardır beklenen haberi az önce kamuoyu ile paylaştı. Gelen habere göre artık Chromebook’lar için özel olarak geliştirilmiş bir Microsoft Office paketi var.


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte şirketler kendilerine özel olarak ürettikleri işletim sistemlerini piyasaya sürmeye başladılar. Google’ın ürünlerinden olan Chromebook piyasası oldukça hareketlidir. Gün içerisinde mail, yazı ve resim gibi işlerle uğraşan iş adamları için özel olarak geliştirilen işletim sistemi hem hızlıdır hem de kullanışlıdır. Samsung gibi markalar Chromebook üreterek satışlara yıllar önce başlamış ve oldukça fazla geri dönüş almıştı. Türkiye’de kullanıcısı sayısı oldukça düşük olan Chromebook işletim sisteminde Microsoft Office kullanılamıyordu. Az önce gelen habere göre artık Chromebook’lar için özel olarak geliştirilen Microsoft Office sürümü yayınlandı.

CHROMEBOOK KULLANANLAR BAYRAM EDİYOR

Daha önce bazı Chromebook kullanıcılarına verilen Office paketi 1 yıllık test aşamasını başarıyla geçti ve artık kullanıma sunuldu. Kullanıcılar tasarımı bile hiç önemsemiyor çünkü Chromebook kullanıcı kitlesi genelde iş adamlarından oluşuyordu. Dolayısıyla mail trafiği, sunum dosyaları ve teklif dosyalarına kadar birçok şey için Office gerekliydi. Konuyla ilgili olarak gelişmelerin yaşanacağını ve Office desteğinin uzun süre devam edeceğini düşünüyoruz.

GOOGLE PLAY STORE ÜZERİNDEN KULLANABİLİRSİNİZ!

Chromebook’lar da bulunan Google Play mobil mağazasından indirebileceğiniz Microsoft Office için düşüncelerinizi bizlere ulaştırmayı unutmayın. İnternet dünyası çoktan kullanmaya başladı ama ülkemizde bırakın Chromebook kullanıcı sayısını neredeyse hiçbir marka Chromebook satmıyor. Microsoft garip bir şey yapmış ve ekran boyutu şartını getirmiş. 10.1 ekran boyutuna sahip olan Chromebook modeli için ücretsiz olacak Office paketi, daha büyük ekranlı cihazlarda aylık veya yıllık abonelik isteyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto paraların kullanım alanı artmaya başladı

Kripto paralara olan ilgi her türlü uyarılara rağmen devam ediyor. Kullanım alanı artış sağlayan kripto paralar mağazalarda ve ev kiralarında geçerlilik sağlamaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir