Ana SayfaGüncelClubhouse Android uygulaması bu hafta kullanıma sunulacak!

Clubhouse Android uygulaması bu hafta kullanıma sunulacak!

Son zamanların en popüler platformlarından birisi şüphesiz Clubhouse. Platform, iOS platformunda çok büyük bir başarı yakaladıktan sonra Android uygulaması için çalışmalara başlamıştı. Kısa süre önce ABD’de erişime açılan uygulamanın dünya genelinde kullanıma sunulacağı tarih açıklandı.

clubhouse

Tüm dünyada kullanıma sunulacağı tarih belli oldu

TechCrunch’ın haberine göre Clubhouse Android uygulaması Brezilya, Japonya ve Rusya’da 18 Mayıs itibariyle kullanıma sunulacak. Bu ülkelerde kullanıma sunulduktan sonra uygulama, 21 Mayıs tarihinde Türkiye zamanı ile sabah saatlerinde tüm dünyada erişime açılacak.

Şirket, yeni özelliği getirmekte çok gecikti

Çok hızlı geliştirilen uygulama, kısa sürede test aşamasına geçti ancak özelliğin iPhone sürümünün Mart 2020’de sunulduğunu göz önünde bulundurursak gerçekten şirket Android uygulamasını getirmekte çok geç kaldı. Android kullanıcıları, 3. Şahıslar tarafından geliştirilen Clubhouse Android uygulamalarına yönelse de bu uygulamalar çoğu kişiye güven vermemişti ve özellik bakımından da çok yetersiz kalıyordu. Şirket, eğer Android uygulamasını daha erken bir tarihte kullanıma sunsaydı belki de çok daha fazla kişi şu anda platformu kullanıyor olacaktı.

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir