Ana SayfaGüncelInstagram’dan geri adım: Selçuk Bayraktar duyurdu

Instagram’dan geri adım: Selçuk Bayraktar duyurdu

Sosyal medya düşünce ve fikirlerimizi ifade etmenin en yaygın yollarından biri. Kullanıcılar bu platformlar sayesinde görüşlerini, hayatlarını ve yaptıkları şeyleri başkalarıyla paylaşabiliyor. Her ne kadar sosyal medya şirketleri bu durumu ve düşünce özgürlüğünü desteklese de zaman zaman kendileriyle çelişebiliyor. Benzer bir durumu kısa bir süre önce Selçuk Bayraktar yaşadı.

selçuk bayraktar

Türk Savunma Sanayi’nin en önemli isimlerinden biri olan ve yerli üretim SİHA / İHA’ları geliştiren Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz gün Filistin’de yapılan insanlık suçlarını kınayan bir Instagram paylaşımı yaptı. Ancak Instagram çocuk katliamı ve kutsala saygısızlığı eleştiren bu paylaşımı nefret söylemi sayarak kaldırdı. Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla bunu eleştiren Bayraktar, defalarca denemesine rağmen videoyu yeniden paylaşamadığını açıklamıştı.

Selçuk Bayraktar: Paylaşımım geri yüklendi

Konuyla ilgili eleştirilerini sık sık dile getiren Bayraktar, “Sizin fikir özgürlüğü, insan hakları diyen iki yüzlülüğünüz batsın” ifadelerini kullandı. Eleştirilerin ardından bugün yeni bir gelişme yaşandı. Twitter’dan gelişmeleri bildiren Selçuk Bayraktar, “Instagram nefret söylemi diye haksızca sildiği paylaşımımı, az önce geri yüklemiş. Zulme ve adaletsizliğe hep birlikte karşı çıkarsak geri adım attırabiliriz. Yaşasın Özgür Filistin” açıklamasını yaptı.

Nefret söylemi olarak işaretlenen söz konusu Instagram paylaşımında ise “İsrail: Irkçı faşist terör devleti Dünyanın başka neresinde, gündüz 16 çocuğu bombalarla katledip, gecesinde kutsal bir mabedin alevler içinde yanmasına dans edilir? Bu yaktığınız ateş ancak size döner” ifadeleri yer alıyordu.

Kaynak Haber – ShiftDelete.Net
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir