Ana SayfaGüncelClubhouse, iOS sürümüne altyazı özelliği getiriyor!

Clubhouse, iOS sürümüne altyazı özelliği getiriyor!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Clubhouse. Şirket, son zamanlarda birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, rakiplerinden kendini daha öne çıkartacak bir yenilik için kollar sıvandı. Artık Clubhouse’un iOS sürümünde otomatik olarak Altyazı oluşturulacak.

clubhouse

Şu anda sadece 13 dil destekleniyor

Özellikle işitme engelliler ve telefonun sesini açamayacak ortamda olan dinleyiciler için geliştirilen bu özellik, gerçek zamanlı altyazıları platforma entegre ediyor. Şirket, ilk etapta İngilizce, Kantonca, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Mandarin ve Rusça dahil olmak üzere şu anlık 13 dili desteklediğini söyledi.

Test kullanıcıları özellikten memnun değil

Ancak bazı test kullanıcıları platformun düzgün çeviri yapamadığını belirtiyor. Çoğu zaman da altyazıların karmaşık bir hâl aldığını belirten insanların sayısı da bir hayli fazla. Clubhouse ‘un Android kullanıcılarına bu özelliği sunup sunmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

Şu anda test aşamasında olan özellik kısa süre içerisinde iOS platformunda kullanıma sunulacak. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir