Ana SayfaGüncelMeta, yeni uçtan uca şifreleme kararını açıkladı!

Meta, yeni uçtan uca şifreleme kararını açıkladı!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını bünyesinde bulunduran Meta, yeni uçtan uca şifreleme kararını açıkladı. Geçtiğimiz aylarda isim değiştiren Facebook Group bünyesinde hizmet gösteren Facebook ve Instagram’daki mesajlar hakkında yeni bir karar alındı. İşte alınan o karar haberimizde!

meta facebook instagram

Uçtan uca şifreleme günümüz dünyasında çok büyük önem arz ediyor. Biriyle olan konuşmalarımızın üçüncü kişiler tarafından görülmemesini sağlayan bu özellik uzun süredir Meta bünyesindeki platformlar tarafından da kullanılıyor. Bugün Meta, sahip olduğu iki büyük uygulama Facebook ve Instagram’daki mesajlar için yeni uçtan uca şifreleme kararını açıkladı.

Uçtan uca şifreleme protokolü 2023 yılı sonuna kadar uzatıldı

Meta, bugün yaptığı bir açıklamada Facebook ve Instagram’daki mesajlaşmanın güvenliğini sağlayan uçtan uca şifreleme özelliğini 2023 yılının sonuna kadar uzattıklarını duyurdu. Ayrıca WhatsApp için kullanılan uçtan uca şifreleme protokolü de süresiz olarak uzatıldı.

Facebook, kendi güvenlik protokolünü oluşturacak

Aslında Meta, bu yılın başından itibaren Facebook ve Instagram için 2022 sonuna kadar uzatmayı planlıyordu ancak işler yolunda gitmemiş olmalıdır ki bu süre 2023 yılı sonuna kadar uzatıldı. Uzun zamandır kendi güvenlik protokolünü oluşturmaya çalışan şirketin 2023 yılında uçtan uca şifrelemeyi uzatıp uzatmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Sizler bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir