Ana SayfaGüncelClubhouse, yeni bir davet özelliği üzerinde çalışıyor!

Clubhouse, yeni bir davet özelliği üzerinde çalışıyor!

Sesli sohbet odalarıyla kısa sürede trend haline gelen Clubhouse, yeni bir davet özelliği için denemeler yapmaya başladı. Temmuz ayı sonunda davetiyesiz üye alımına başlayan uygulama, son zamanlarda ise eski popülaritesini kaybetti.

clubhouse

Clubhouse sesli sohbet odaları için davet özelliği yolda

Uygulama özellikle Türkiye’de eski popülaritesini kaybetmiş olsa da halen belli bir kemik kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bu kitlenin azalmasında ise Twittter Spaces özelliği büyük etki sahibi. Yine Ağustos ayında ortaya çıkan bazı Clubhouse hesap bilgilerinin çalınması da kullanıcıların uygulamadan soğumasına neden oldu. Clubhouse ise arkadaşları sohbet odalarına davet etme özelliği ile bu olumsuz havayı kırmanın peşinde.

Bu yeni Clubhouse davet özelliği sayesinde arkadaşlarınızı hali hazırda yer aldığınız sohbet odalarına davet edebiliyorsunuz. Uygulama bu sayede arkadaşların daha kolay sosyalleşmesi için yeni bir imkan oluşturma peşinde.

Yeni davet sisteminin adı ”Waves” olacak

Özellikle ilgili ilk sızıntı ise Jane Manchum Wong adlı Twitter kullanıcı tarafından keşfedildi. Wong özellikle Twitter özelliklerini önceden keşfetmesiyle ün yaptı. Buna göre Clubhouse davet özelliği için bulunan isim ise Waves, yani dalgalar. Uygulama böylece arkadaş gruplarının bu sohbet odalarında bir araya getirmenin peşinde.

Buna göre Clubhouse Waves özelliği için ortaya çıkan ilk ekran görüntülerinde profillerde yer alan Clubhouse’un meşhur el sallama logosu yer alıyor. Yanında Waves yazan bu logoya bastığınızda ise arkadaşınızı bir sohbet odasına davet etme seçeneği çıkıyor. Yani bu logoya tıkladığınız anda kişiye bir davet gitmiyor. Bu sayede uygulama yanlışlıkla davet göndermenin de önüne geçiyor.

Şu an için deneme aşamasında olan Clubhouse Waves özelliği için net bir tarih ise ortada yok. Ancak şimdiden beta kullanıcılara bu özellik açılmış görünüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir