Ana SayfaSosyal MedyaInstagramDeniz Şevval Sarıkaya ile röportaj yaptık!

Deniz Şevval Sarıkaya ile röportaj yaptık!

Deniz Şevval Sarıkaya, ya da takipçileri tarafından bilinen lakaplarıyla ‘Queen D, Deniz Şevval Lopez’ kendisine oldukça sadık bir kitleye sahip olan bir Instagram fenomeni. Aynı zamanda bir diyetisyen adayı, bir YouTuber; kendisinin YouTube kanalına da buradan ulaşabilirsiniz.

Kimdir bu Deniz Şevval Sarıkaya?

Kendisinin takipçi kitlesinin büyük bir çoğunluğunu dünyaca ünlü Latin şarkıcı Jennifer Lopez fanları oluşturuyor çünkü Deniz Şevval Sarıkaya has bir JLo fanı. Aynı zamanda takipçileri için paylaştığı kitap, müzik, makyaj önerileri ve videolarıyla adeta bir rol model ve bunun için sık sık takipçilerine teşekkür etmeyi, mesajlarına cevap vermeyi ihmal etmiyor. Yani kendisi aslında oldukça mütevazi biri. Biz de boş durmadık ve daha da tanınmaya aday olan bu güzel insana birkaç soru sorduk!

Öncelikle biraz geriden başlamak istiyorum. Seni bugünlere taşıyan, kendi kitleni oluşturmanı sağlayan temel nedenlerden biri şüphesiz Jennifer Lopez’e duyduğun hayranlık. Nasıl başladı bu JLo hayranlığı, neden başka biri değil?
:Bende ki JLo aşkı küçüklükten gelen bir şey; yani kendimi bildim bileli Jennifer Lopez benim için hep özel biriydi.  Etrafımdaki herkes büyüyünce bu sevginin biteceğini söyledi ama kesinlikle öyle bir şey olmadı. O küçüklükten beri kendime idol olarak gördüğüm kişi ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. Ben diğerlerinin aksine JLo’yu dış görünüşü için seven biri değilim, kendimi bildim bileli yokluktan gelip tek başına bir şeyler elde etmiş insanlara büyük saygı duyarım. Jennifer da bu örneğe en çok oturan kişi; görüşleri, davranışları, yaşadıkları ve geldiği konum benim ona hayranlık duymamdaki en büyük sebeptir ve şanslıyım ki doğum günümü onunla kutlama şansı elde ettim, asla unutamayacağım bir gündü.

JLo’nun seni Twitter ve Instagram üzerinden takip ettiğini biliyoruz. Bu nasıl oldu, gördüğünde neler hissettin?

:Jennifer’ın Istanbul’a geldiği sene, yani 2012 de Twitter üzerinden bizlere yılbaşı hediyesi başlığı altında Jennifer’ın fanlarını takip edeceği açıklandı. Bahsettiğimiz kişi dünyaca ünlü biri ve milyonlarca hayranı var, o kadar insan arasından beni bulupta takip etmesi bana imkansız gibi görünüyordu, fakat imkansız diye birşey olmadığını “@JLo seni takip etmeye başladı” yazısını gördükten sonra anladım ve 15 yaşındaydım. O anda bir Avm’nin yemek katındaydım ve babamla birlikteydim. Bir anda telefonuma bildirim yağmuru yağdı, küçük çaplı bir şok geçirdim. Sonra ise devamı geldi, takip ettiği ilk Türk oldum ve beni Instagram’dan da takip etmeye, fotoğraflarımı beğenmeye, storylerimi izlemeye başladı. 

Geçtiğimiz yaz açtığın YouTube kanalı ile kitlen de oldukça arttı. YouTube’a girmek nereden aklına geldi?

:Youtube’a girmemdeki en büyük etken açık ara takipçilerimdir, bana benden daha çok destek verdiler ve elimde imkanlar varken neden değerlendirmeyeyim dedim. İlk videom ile 2 hafta da 100.000 izlenmeyi geçtim. Bu da yine bana imkansız gibi görünen bir durumdu açıkcası, umduğumdan daha da başarılı oldum. Girdiğim için ve bir Youtube geçmişim olduğu için ise çok mutluyum.

Kanalına az ama öz içerikler yüklüyorsun. Bunun özel bir sebebi var mı?

:Ben video atmak için atan yada para kazanmak için bu işi yapan biri değilim. 1 senelik süreçte sadece 6 video attım, halbuki çekip de atmadığım bir sürü videom var fakat biraz da yapım gereği içime sinmediyse ya da bir şeyleri eksik gördüysem o videoyu atıp kötü hissetmek yerine hiç atmamayı tercih ediyorum ve takipçilerim de bu anlamda bana saygı duyuyor. (Tabii arada isyan edenler de oluyor)

YouTube kanalın için geleceğe yönelik ne gibi fikirlerin var?

:Youtube ile gelecek planlarım insanların gerçek Deniz’i tanıması yönünde, ben sadece makyaj, tırnak ve dış görünüşten ibaret bir insan değilim. Vloglar çekmek istiyorum fakat bunun için yeterli zamanı henüz bulamadım. Büyük bir Marvel takipçisiyim bununla ilgili videolar, film ve müzik içerikli şeylerde yapmak istiyorum.

Senin yerli ya da yabancı en sevdiğin YouTuberlar kimler?

:Türk olarak takip ettiğim nadir insanlar var bunlar; Selma Çiçekdal, Ojem Rujum Rimelim, Arda Bektaş ve Gökçeslife.
Yabancı favorilerim ise Nicole Guerriero, Desi Perkins, Carli Bybel, itsJudysLife, Eman, Jaclyn Hill, Tati, Shaaanxo.

İzlemeyi en çok sevdiğin içerik türü nedir? Mesela ‘Çantamda ne var?’ gibi.

:Bu soruyu 1 sene önce sormuş olsaydın kesinlikle “makyaj koleksiyonum” olurdu ama şu an kesinlikle seyahat videoları.

Makyaj ve tırnak bakımıyla çok ilgilisin. Asla vazgeçmem dediğin 3 kozmetik ve 3 oje markası hangileri?

Urban Decay, Anastasia Beverly Hills, uygun fiyatlı olarak Catrice. 
Oje markaları olarak da China Glaze, Sephora ve uygun fiyatlı Wet n Wild.

Son olarak YouTube kanalı açmak isteyen takipçilerine buradan birkaç tavsiye verebilir misin?

İlk söyleyeceğim kesinlikle ayıracak zamanları yoksa bu işe girmesinler çünkü Youtube sadece video atmak ile biten bir yer değil. Benim yaptığım hatayı da yapmalarını istemem, kendilerini bir programa oturtmalarını öneririm.
Röportaj: İrem Ararat

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir